Фінансові поради знаменитостей: чи можна їм довіряти

14

Часто вони рекламують різні послуги та послуги, але не згадують про те, що їхні пости та ролики проплачені.

Фінансові поради знаменитостей

Лайфхакі від невідомих особистостей з Youtube або TikTok про те, як заробити мільйон доларів, лежачи на дивані, навряд чи варті уваги. Але на думку селебріті деякі користувачі соцмереж прислухаються. Чи справді фінансові поради знаменитостей варті того, щоб їм слідувати? Чи будуть вони корисні, чи є лише прихованою рекламою різних сервісів.

Фінансові поради знаменитостей не завжди прозорі

У жовтні цього року Фінансова комісія з цінних паперів та бірж (SEC) звинуватила Кім Кардаш’ян у рекламі криптовалютних сервісів у своїх соціальних мережах. Пізніше з’ясувалося, що за подібні поради знаменитості заплатили понад мільйон доларів. Причому вона не повідомила, що її пости є рекламою. В результаті багато хто втратив гроші через падіння вартості криптовалюти на ринку.

Фінансові поради знаменитостей часто виявляються лише рекламою.  Фото: GalacticDreamer/shutterstock.com

Відповідно до вимог SEC, відомі люди повинні давати розуміти своїм передплатникам, що зі сказаного ними є платною рекламою. Ця вимога поширюється навіть на інвестиційні пропозиції. Особливо важливо дотримуватися правила про маркування реклами, коли йдеться про криптовалютні активи. Вони, як відомо, вирізняються підвищеною волатильністю.

Як повідомляє SEC, це правило відомі особи дотримуються далеко не завжди. В Інстаграмі та інших соцмережах значок #ad не береться до уваги. На думку Гері Генслера, голови Комісії з цінних паперів, реклама криптовалютних активів знаменитостями має бути максимально прозорою. Користувач повинен однозначно розуміти, що пост оплачено і є прямою рекламою.

Фінансові поради знаменитостей слід сприймати критично

Щоб уникнути втрат грошей через невдалі вкладення, рекомендується скептично ставитися до порад, які дають відомі особистості.

Поради, які допоможуть уникнути збитків:

  • Важливо однозначно зрозуміти, чи є порада платним просуванням товару чи послуги. Рада може бути неупередженою, але надаватись у рамках платної акції. Це необхідно з’ясувати до вкладення коштів.
  • Потрібно отримати додаткове підтвердження вигоди від інвестицій. Грунтувати рішення про вкладення коштів тільки на посту селебріті в соціальних мережах точно не слід.
  • Чи достатньо знань відомої особи для інвестиційних порад. Навряд чи варто довіряти порадам про вкладення коштів, якщо знаменитість не стосується світу фінансів і не має достатньо досвіду у цій сфері.
Читайте також:  Суддя Верховного суду звинувачений у ухваленні розкішних хабарів

Справжні експерти у сфері вкладення коштів завжди радять проводити власні дослідження інвестиційних пропозицій та засновувати рішення виключно на них.

Крім того, більш безпечно віддати перевагу акціям та облігаціям як менш прибутковим, так і менш ризиковим варіантам. Криптовалюта може принести прибуток, але й небезпека втратити вкладені кошти є дуже великою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :