зміна клімату призведе до мільйонів біженців

17

Через кліматичні зміни до 216 мільйонів людей стануть біженцями найближчими роками.

Зміна клімату призведе до мільйонів біженців

Близький Схід став регіоном, що зазнає найбільшої нестачі води. Це сталося через зміну клімату. Тут випадає невелика кількість опадів, через що спостерігається постійна посуха. Вчені попереджають, що зміна клімату призведе до мільйонів біженців.

Кількість вимушених мігрантів через кліматичні зміни вже починає зростати

Глава об’єднання фермерів із Єгипту Хусейн Абу Саддам заявив, що через зміну клімату сільську місцевість уже почали покидати люди. “Сільське господарство в Єгипті стало менш прибутковим через кліматичні зміни”, – сказав він.

Зміна клімату призведе до мільйонів біженців із Північної Африки та Близького Сходу.  Фото: Piyaset/shutterstock.com

За його спостереженнями, молоді люди із сільськогосподарських регіонів мігрують за кордон або у великі міста. Там вони зазвичай працюють у промисловості. За даними агентства ООН у справах біженців, близько 90% вимушених мігрантів є вихідцями з країн, які найменш готові до наслідків зміни клімату.

Заступник директора Міжнародної організації з міграції Емі Поуп вважає, що ставати біженцями людей змушує неможливість займатися сільським господарством. За її словами, лише у 2021 році стихійні лиха змусили залишити свої будинки в Африці та на Близькому Сході майже три мільйони людей.

Зміна клімату призведе до мільйонів біженців із Північної Африки та Близького Сходу

За прогнозами дослідників, до 2060 сільськогосподарський сектор Єгипту може скоротитися на 47%. Окрім спаду сільськогосподарського виробництва, люди із сільської місцевості їдуть до міст через привабливість міського життя.

До міст їдуть не лише через зміну клімату, а й через великі можливості, наприклад, щоб працювати на промислових підприємствах.  Фото: Kichigin/shutterstock.com

За оцінками Світового банку до 2050 року, якщо нічого не буде зроблено, у світі через кліматичні зміни з’явиться 216 мільйонів біженців, зокрема 19,3 мільйонів у Північній Африці.

«Через доступ до води виникнуть численні конфлікти»

За словами економіста Ассема Абу Хатаба, спричинена зміною клімату міграція до міст посилить навантаження на природні ресурси. Це призведе до соціальної напруженості та конфліктів. Особливо у регіонах, де на сільське господарство припадає 22% зайнятості.

Читайте також:  Які зараз плани у Китаю

Вже зараз у Судані внаслідок зіткнень через доступ до води та землі щороку гинуть сотні людей. За даними ЮНІСЕФ, з 17 країн світу, які мають найбільший дефіцит води, 11 знаходяться на Близькому Сході або в Північній Африці.

Заступник директора Міжнародної організації з міграції Емі Поуп вважає, що міжнародне співтовариство має допомогти країнам, що розвиваються, адаптуватися до кліматичних змін. На думку Поупа, воно має «підтримати механізми ведення сільського господарства та управління водними ресурсами».

«Щоб допомогти людям знайти іншу роботу та зупинити міграцію через зміну клімату, ці фінансові зобов’язання мають бути виконані», — переконана Поуп.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я