Експерт з АЕС: Запоріжжя перебуває під загрозою

41

Запорізька атомна електростанція не постраждала від повеней в Україні. Але в середньостроковій перспективі можуть виникнути проблеми із системою охолодження.

 

Експерт з АЕС: Запоріжжя перебуває під загрозою

Безпека української атомної електростанції у Запоріжжі перебуває під загрозою у середньостроковій перспективі після руйнування греблі, вважає експерт із безпеки реактора. За словами Ніколауса Мюльнера з Університету природних ресурсів та прикладних наук про життя у Відні, незважаючи на прорив греблі, подачу води для систем охолодження гарантовано протягом кількох місяців.

Але у зв’язку з військовими діями сумнівно, що це вікно можливостей може бути використане для отримання альтернативних джерел води, сказав голова Інституту наук про безпеку та ризик газеті Deutsche Presse-Agentur. “Це, звичайно, загрозлива ситуація”, – сказав він.

Крім того, глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі попередив, що великий ставок-охолоджувач атомної електростанції може бути пошкоджений ворогуючими сторонами. Крім того, за словами Гроссі та активістів Грінпіс, ​​існує небезпека, що дамба навколо ставка опиниться під занадто великим тиском і буде пошкоджена через зміну рівня води.

Атомна електростанція знаходиться безпосередньо на лінії фронту

У вівторок і Україна, і Росія повідомили про серйозні пошкодження греблі та гідроелектростанції «Нова Каховка» на окупованій Росією території на річці Дніпро, звинувачуючи одне одного. Однак повені не впливають безпосередньо на атомну електростанцію, яка також контролюється Росією і розташована більш ніж за 100 кілометрів вище за течією.

Але найбільша в Європі атомна електростанція бере воду із завантаженого Дніпра для охолодження своїх шести виведених із експлуатації реакторів та ядерних відходів. За даними Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), рівень цього водосховища незабаром може впасти настільки, що з нього більше не можна буде викачувати воду. Однак на АЕС є водоймище-охолоджувач розміром приблизно два кілометри на три кілометри, а також дрібніші водоймища-охолоджувачі, канали та колодязі, які можуть бути використані для підтримки роботи систем охолодження протягом кількох місяців, щоб запобігти катастрофічному перегріву, як у Чорнобилі ( 1986) або Фукусімі (2011).

Читайте також:  Зброя для України в руках злочинців

У звичайних умовах цього часу було б достатньо, щоб опустити водозабірні труби в Дніпровському водосховищі, сказав Мюльнер. Однак важко оцінити, чи це можливо зараз, «оскільки атомна електростанція знаходиться безпосередньо на лінії фронту», сказав експерт.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я