Мер Тюрінгії від ХДС хоче переговорів з AfD

11

«Не всі у цій партії фашисти», – каже Міхаель Брихці. У Тюрінгському ХДС у минулому неодноразово звучали голоси на користь хоча б часткової співпраці з AfD.

 

Мер Тюрінгії від ХДС хоче переговорів з AfD

Глава Асоціації муніципалітетів та міст Тюрінгії Міхаель Брихці (ХДС) не хоче категорично виключати переговори з AfD. “Не всі в цій партії фашисти”, – сказав він в інтерв’ю MDR Тюрінгія.

Але не можна розмовляти з тими, хто налаштований екстремістськи, сказав він в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Я не сів би за стіл переговорів з Хеке та його правими», – сказав Брихці, який є мером Вальтерсхаузена (округ Гота).

Тюрінгська AfD з її державною партією та лідером парламентської фракції Бьорном Хеке класифікується як доведений правий екстремізм Державним управлінням із захисту конституції та перебуває під наглядом.

Брихці сказав, що потрібно чіткіше розрізняти, з ким розмовляти. «Нам не допоможе, якщо ми завжди говоритимемо лише про те, що не розмовлятимемо з AfD», – сказав він. «У моєму місті немає ні червоних, ні зелених, ні чорних, ні жовтих вибоїн. Але швидше є яма, і люди чекають, що ми її позбудемося».

Проте в AfD «досить радикальних правих тенденцій. Я не хочу мати з ними нічого спільного. Ми також не можемо з ними зв’язуватися».

Розбіжності усередині ХДС

Керівник парламентської фракції СДПН Катя Маст сказала dpa, що вважає «вкрай небезпечним загравання з AfD – особливо у Тюрінгії». За її словами, президент Тюрінгської асоціації муніципалітетів та міст несе відповідальність у масштабах усієї землі та є членом ХДС. «Те, що тут відбувається, є протилежністю до чіткого розмежування з AfD».

Читайте також:  Критика передвиборчих плакатів Ердогана

У Тюрінгському ХДС у минулому неодноразово звучали голоси на користь хоча б часткової співпраці з AfD – навіть після земельних виборів 2019 року, результати яких спричинили вкрай складне формування уряду.

Резолюція федеральної партійної конференції ХДС забороняє будь-яку співпрацю християнських демократів з AfD та «Лівими». Лідер парламентської фракції ХДС Маріо Фойгт також упродовж багатьох років суворо виступає проти будь-якої співпраці з AfD. У Тюрінгії парламентська група ХДС не підтримує пропозицію AfD. Проте, навпаки, пропозиції ХДС вже отримали більшість завдяки голосам AfD.

Брихці також критично ставиться до можливих спільних дій ХДС та AfD у парламенті землі. «Я говорю про партію AfD, а не про парламентську групу, – сказав Брихці. Але не можна поєднувати всіх, хто перебуває в AfD».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я