Дискусія щодо посилення законів про зброю

13

Федеральний міністр внутрішніх справ Фезер і міністр внутрішніх справ Баден-Вюртемберг Штробль виступають за посилення законів про зброю. Після доленосного рейду “Рейхсбюргера” дебати набирають нового обороту.

 

Дискусія щодо посилення законів про зброю

Після того, як під час обшуку в «рейхсбюргерському» середовищі було застрелено поліцейського, дискусія про посилення законів про зброю стала гучнішою. “Ми повинні зробити так, щоб за наявності ознак того, що ця людина небезпечна, дозволи на зброю не видавалися в першу чергу або своєчасно вилучалися”, – заявила федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) в інтерв’ю Redaktions Netzwerk Deutschland (RND).

Міністр внутрішніх справ Баден-Вюртемберг Томас Штробль також висловився за посилення закону. Політик від ХДС заявив у Штутгарті, що настав час, аби те, що обговорювалося на конференції міністрів внутрішніх справ у грудні, було нарешті реалізовано.

Наприкінці минулого року Баден-Вюртемберг разом із землями Саксонія-Анхальт та Гессен, очолюваними ХДС, виступив на конференції міністрів внутрішніх справ за те, щоб члени антиконституційних об’єднань більше не могли за жодних обставин отримувати пістолети та гвинтівки.

Прокуратура проводить розслідування: Замах на вбивство

У середу у восьми федеральних землях та Швейцарії пройшли обшуки у зв’язку з епізодом із «Рейхсбюргером». У Ройтлінгені поранено в руку офіцер загону спеціального призначення (SEK). Той, хто стріляв, був заарештований і перебуває під вартою. Федеральна прокуратура веде розслідування за підозрою у численних замахах на вбивство, серед інших звинувачень.

«Ми маємо справу не з нешкідливими психами, а з небезпечними екстремістами, які рухаються фантазіями про насильницьке повалення влади і мають велику кількість зброї», – сказала Фезер. Передбачуваний “рейхсбюргер”, який стріляв у поліцейського в Ройтлінгені, за даними слідства, легально володів великою кількістю зброї. За даними Deutsche Presse-Agentur, у його картці власника зброї було зареєстровано 22 одиниці зброї.

Читайте також:  ХДС впевнено лідирує незадовго до повторних виборів у Берліні

Фезер уже оголосила про свій намір посилити закон про зброю після нападу зі стріляниною в Гамбурзі, внаслідок якого загинули вісім людей. У її плани входить заборона на напівавтоматичну довгоствольну зброю, схожу на бойову зброю для приватних осіб. Крім того, у майбутньому кожен, хто звернеться за дозволом на володіння зброєю, має підтвердити своє психічне здоров’я. Поки що це потрібно лише для осіб віком до 25 років.

Заборона на носіння зброї підривається

Досі володіти зброєю дозволялося лише тим, хто вважався юридично благонадійним. Закон про зброю проводить різницю між так званою звичайною ненадійністю і абсолютною ненадійністю. У разі останньої дозвіл не може бути виданий за жодних обставин. Це стосується, наприклад, осіб, які були засуджені за злочин протягом останніх десяти років.

Нинішнє чи колишнє членство у забороненій асоціації, неконституційній партії чи антиконституційній організації досі вважалося недостовірним. За даними міністерства, екстремісти часто апелюють до цього і тим самим підривають заборону зброї.

Згідно з дослідженням, опублікованим у четвер Фондом Конрада Аденауера, група «рейхсбюргер» та їм співчуваючі демонструють «явно підвищений потенціал до насильства порівняно із середнім рівнем населення».

Масштабні облави на групи «Рейхсбюргер»

«Громадяни Рейху» та «самоуправлінці» сумніваються у легітимності Федеративної Республіки. Вони часто відмовляються сплачувати податки. Обшуки у середу були пов’язані з великомасштабним рейдом на початку грудня, в якому, зокрема, підозрювався підприємець Генріх XIII Принц Ройс.

За даними Федеральної прокуратури, в ході розслідування на додаток до 25 основних підозрюваних наразі було затримано п’ять нових підозрюваних. Вони підозрюються у підтримці терористичної організації, яка хотіла повалити політичну систему у Німеччині.

П’ять нових підозрюваних є вихідцями з Баварії, Нижньої Саксонії, Саксонії та Швейцарії. Крім того, у середу було проведено обшуки у приміщеннях ще 14 осіб, які не вважаються підозрюваними. Серед них, за інформацією з кіл безпеки, офіцер поліції та військовослужбовець бундесверу. За даними Генеральної прокуратури, подальших арештів не було.

Читайте також:  Судовий процес має бути частково повторений

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я