До заморожування судової реформи готується Нетаньяху

25
Згідно з повідомленням ЗМІ, уряд Ізраїлю обговорює можливість призупинення судової реформи через запеклі протести проти неї. Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху зустрічався з кількома міністрами кабінету з вечора неділі до пізньої ночі, повідомляє Jerusalem Post. На кризовій нараді в його кабінеті були присутні міністр юстиції Ярів Левін, міністр фінансів Бецалель Смотрич, міністр освіти Йоав Кіш і міністр Рон Дермер, який відповідає за стратегічні питання. переконати главу уряду призупинити реформу. Міністр юстиції Левін, у свою чергу, наполягав на просуванні законопроекту всупереч усьому, загрожуючи своєю відставкою. За даними платформи новин «Ynet», лідери коаліції правого релігійного уряду повинні обговорити подальший хід дій в офісі Нетаніягу в понеділок вранці.

Сильні протести протягом кількох місяців

Реформа, спрямована на обмеження впливу Верховного суду та зміцнення позицій уряду на шкоду незалежній судовій системі, вже кілька місяців викликає запеклі протести. Суперечка досягла тимчасової кульмінації у вихідні після звільнення міністра оборони Йоава Галанта. Цей політик із Лікуда публічно критикував плани Нетаньяху та закликав уряд до діалогу зі своїми критиками. На знак протесту проти звільнення Галанта десятки тисяч людей вийшли на вулиці прибережного Тель-Авіва в неділю ввечері, почалися зіткнення з поліцією.

Декілька міністрів, які, за повідомленнями, були відсутні на екстреному засіданні в понеділок увечері, заявили про свою підтримку тимчасового припинення законодавчого процесу, якщо Нетаньяху ухвалить таке рішення. Газета Jerusalem Post процитувала міністра економіки Ніра Барката, який заявив, що мета проекту реформ є правильною, але спосіб її досягнення має бути переглянутий і «не варто розв’язувати громадянську війну». Міністр культури Мікі Сохар сказав: «Реформування системи правосуддя необхідне і важливе, але коли будинок горить, ви не питаєте, хто має рацію, ви ллєте воду на полум’я і рятуєте мешканців».

Читайте також:  Чому навесні не можна використовувати залізний купорос

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я