Віслер закликала Вагенкнехт об’єднатися з лівими чи вийти з партії

15

Вже кілька місяців депутат від Лівої партії Вагенкнехт привселюдно обмірковує ідею створення власної партії. Вона закликає керівництво Лівої партії швидко ухвалити рішення.

 

Віслер закликала Вагенкнехт об’єднатися з лівими чи вийти з партії

Лідер Лівої партії Янін Віслер закликала Сахру Вагенкнехт об’єднатися із лівими чи вийти з партії. «Вона має все прояснити – і не лише через дев’ять місяців», – сказала вона газеті Die Welt (онлайн неділя, друк понеділка). «Або вона є членом цієї партії і працює з нею задля її успіху, і тоді не буде кожні два дні розмірковувати про новий проект. Або вона вийде із партії».

Кілька днів тому Вагенкнехт заявила порталу новин «ZDFheute.de», що вона думає про заснування власної партії і хоче ухвалити рішення до кінця року. Раніше вона заявила, що більше не хоче балотуватися до Бундестагу від Лівої партії.

Віслер назвала загравання Вагенкнехт із заснуванням власної партії «безвідповідальним». “Не можна постійно і публічно ставити під сумнів власну партію, яка одноголосно голосувала проти спеціального фонду бундесверу і стоїть поряд з одержувачами Hartz IV і страйкарями”. На питання про те, що означала б для лівих конкуруюча партія Вагенкнехт, Віслер відповіла: «Я не беру участі у подібних спекуляціях. Але, очевидно, є причини, через які вона досі не започаткувала партію. Я маю сумнів, що це станеться».

Тим часом керівництво партії виступило проти закликів до проведення спеціальної партійної конференції. Таким чином, муніципальне об’єднання Лейпцига хоче провести позачергові збори делегатів, щоб уточнити функції партії «в умовах війни, зміни клімату та зростаючої соціальної невлаштованості». Федеральний виконавчий секретар Тобіас Банк заперечив: «Резолюції партії щодо світу зрозумілі і недвозначні».

Читайте також:  Міністр соціальних справ Саксонії: вивчити процедуру заборони AfD

Глибока криза партії

Фоном є глибока криза у партії. Одним із пунктів розбіжностей є позиція партії щодо війни в Україні. Щодо президента Росії Володимира Путіна, Банк наголосив: «Партія засуджує агресивну війну Путіна проти України, яка суперечить міжнародному праву, і виступає за використання цивільних коштів замість зброї для пошуку рішення». З цією метою, за його словами, виконавчий орган партії ухвалив План дій щодо мирної політики. «Легенда свідчить, що це питання залишається відкритим у лавах». На позачерговому з’їзді партії будуть присутні ті самі делегати, що і на з’їзді партії минулого літа, і, ймовірно, вони прийдуть до аналогічних рішень. «На цьому фоні дуже сумнівно, чого б досяг спеціальний з’їзд партії», – пояснив Банк.

На федеральних виборах 2021 року ліві набрали лише 4,9 відсотка голосів і згодом дуже погано виступили на виборах у штатах.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я