Путін запрошує Сі Цзіньпіна з державним візитом

25

Президент Росії Володимир Путін запросив китайського лідера Сі Цзіньпіна відвідати Москву з державним візитом навесні.

«Наступного року інтенсивні двосторонні обміни продовжаться, я в цьому не сумніваюся. І ми знайдемо можливість зустрітися особисто», – сказав Путін у відеочаті із Сі Цзіньпіном, опублікованому на сайті Кремля у п’ятницю. Путін був у Пекіні на початку цього року на зимових Олімпійських іграх, а востаннє вони зустрічалися на саміті в Узбекистані восени.

Пекін не засуджує агресивну війну Росії

Відносини між двома державами вважаються добрими. Китай, на відміну від західних держав, не засудив нападу Росії на Україну. За словами Кремля, Сі Цзіньпін заявив про готовність Пекіна залишатися партнером Москви у нинішній політичній ситуації. Путін, у свою чергу, назвав відносини між двома зразковими державами для співпраці великих держав у 21 столітті. Одним із найважливіших завдань 70-річний президент оголосив зміцнення спільної військової політики та політики озброєнь.

Агресивна війна Росії проти України оголила військові вразливості Москви. Протягом кількох місяців Росія також відчуває дефіцит матеріалів і боєприпасів, що зростає. За інформацією США, Москва вже замовила допомогу зброєю Північній Кореї та Ірану. Китай міг би поставити набагато більше і краще обладнання, але поки що немає жодних ознак того, що Пекін хоче бути втягнутим у конфлікт.

Читайте також:  Війна в Україні: Зеленський захоплений Європарламентом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я