Зеленський не з’явився на зустріч із президентом Бразилії

39

На саміті G7 дипломатично скандал: президент України, який раптово прилетів, призначив серію переговорів – проте Зеленський не з’явився на зустріч з Президентом Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва. Останній привселюдно применшив значення «невдалої двосторонньої зустрічі» з президентом України Володимиром Зеленським на саміті G7 у Японії. «Справа дуже проста», – сказав Лула на прес-конференції, показаній на бразильському телебаченні.

Згідно із заявою, Зеленський не з’явився на зустріч. Раніше Зеленський, відповідаючи на запитання, чи не розчарований він тим, що зустріч з Лулою не відбулася, відповів, згідно з англійським перекладом, що він думає, що Лула розчарований.

У зв’язку з несподіваним візитом українського президента до Хіросіми у бразильській делегації на саміті «Великої сімки» виникло невдоволення. За повідомленнями ЗМІ, делегацію роздратували тиск на Бразилію та Індію з метою змусити їх зайняти проукраїнську позицію щодо української війни.

Зеленський прибув до Хіросіми в суботу як несподіваний гість і зустрівся з кількома главами держав і урядів у кулуарах саміту G7, включаючи прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді.

Індія та Бразилія були присутні на зустрічі провідних демократичних промислово розвинених країн як країни-партнери. 1 грудня Бразилія бере від Індії головування у G20 і, таким чином, протягом року відіграє ключову міжнародну роль. Лула знову виступив за міжнародне посередництво у війні в Україні через «клуб миру», до якого мають увійти Бразилія та Китай.

Читайте також:  Зеленський наполягає на переговорах із ЄС

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я