Запущено другу приватну місію на МКС

17
Друга приватна місія на МКС: Екіпаж із чотирьох людей вирушив до космосу приблизно на десять днів у рамках другої повністю приватної місії. Екіпаж злетів у неділю на борту капсули “Dragon” приватної компанії SpaceX з космодрому на мисі Канаверал в американському штаті Флорида, як оголосило американське космічне агентство Nasa.

Колишній астронавт Nasa Пеггі Уітсон, колишній гонщик Джон Шоффнер, а також астронавт із Саудівської Аравії Райяна Барнаві та її колега Алі Алкарні очікуються на Міжнародній космічній станції МКС у понеділок. Вони пробудуть там близько десяти днів і проведуть наукові експерименти у рамках так званої місії Аксіома-2.

Квиток вартістю близько 50 мільйонів євро

Подорож організована приватною космічною компанією Axiom Space у співпраці з Nasa та SpaceX. За повідомленнями ЗМІ, пасажири заплатять за подорож близько 50 мільйонів євро кожен. Заснована в 2016 році в Х’юстоні, штат Техас, колишнім керівником Nasa Майклом Саффредіні та ірано-американським підприємцем Камом Гаффаріаном, компанія Axiom Space розглядає себе як майбутнього великого гравця на космічному ринку. Вона планує створення власної комерційної космічної станції та вже отримала замовлення від Nasa на будівництво комерційного модуля МКС.

У квітні 2022 року Аксіома-1 стала першою повністю приватною місією на МКС. Тоді на МКС полетіли іспано-американський астронавт Майкл Лопес-Алегрія, американський підприємець Ларрі Коннор, ізраїльський підприємець Ейтан Стіббе та канадський інвестор Марк Петі. На МКС вже побувало кілька індивідуальних космічних туристів, але місія Аксіома-1 стала першим повністю приватним екіпажем.

Читайте також:  Американський репер Снуп Догг оголосив, що кинув палити

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я