Великі втрати серед російських військ: що відомо?

22

Про великі втрати серед російських військ на Донбасі повідомляють морпіхи зі 155-ї бригади. У Міноборони РФ це заперечують. Що відомо?

У своєму новому зверненні Володимир Зеленський назвав умови для переговорів із РФ. Це відновлення територіальної цілісності України, повага до Статуту ООН, відшкодування всіх збитків, завданих війною, покарання кожного військового злочинця, гарантії, що вторгнення не повториться. Крім того, у своїй промові Зеленський пригадав масштабні втрати російської армії під Павлівкою Донецької області, а саме втрати серед морпіхів 155-ї бригади, на які скаржаться самі військові РФ. У відповідь на скарги, за словами Зеленського, російська влада просто брешуть. Якими є втрати серед морпіхів і що відомо про цей резонансний випадок зараз, розповіли провідні Stratera Show на радіо «Голос Берліна» Маша Майєрс та Дмитро Губін.

Після цього з’являється повідомлення Міноборони РФ, вже офіційне, що загинув 1% особового складу. Морпіхи говорять про 300 загиблих та поранених, а Міноборони підтверджує 1%. Тобто це 30 людей. І далі довкола цього розгорталася ціла інформаційна драма. І ось президент України Зеленський приділив цьому окрему частину у своєму зверненні.

Звернення Володимира Зеленського:

«Деякі з російських військових все ж таки задумалися про те, що відбувається. Вони поскаржилися губернатору свого регіону Приморського краю на величезні втрати. А губернатор цей товариш Кожем’яко у відповідь передбачувано збрехав. Говорить, що втрати далеко не такі. Але не такі. А які? Від Владивостока до Павлівки Донецької області понад 9000 кілометрів. Але він упевнений, що втрати не такі. Губернатору, напевно, звідти краще видно, як і скільки відправляють на забій військових із його регіону. Ну чи йому просто наказали брехати з Москви наказали ось так тисячі кілометрів, долаючи, наказ брехати про російські втрати. І навіть тіла більшості з цих убитих назад до якогось Владивостока не привезуть. Але я впевнений, що губернатор Кожем’яко вийде і пояснить, чому не всі доїхали, не всі повернулися з тих не таких.

Читайте також:  Лісові пожежі в Канаді та дим у Нью-Йорку

Врятуватися від цього можна не скаргами якимось ганчіркам, а своєю думкою. І не в телеграмі, а публічним жорстким протестом. Не десь там під ковдрою, а на вулицях. І проти тих, хто у Москві. Ну чи здаванням в український полон. Так також можна вижити».

Де з’явилася інформація про втрати морпіхів?

Маша Майєрс: Де ж уперше з’явилася інформація про втрати морпіхів? Це схоже на якийсь як жест із боку протиборчої, з антиросійської, скажімо так. Я починаю шукати джерело, знаходжу посилання цього листа морпіхів. Ось спочатку так працюють журналісти, ти починаєш це розкручувати у зворотному порядку. Знаходжу посилання на каналі “Горизонт”. Це абсолютно російський патріотичний анонімний телеграм-канал. Я не зрозуміла, хто його веде. Там згадується якийсь російський боєць на Донбасі, який має позивний «Білий». Це досить популярний канал. Він цілком проросійський. Тоді виходить, що повідомлення про загибель морпіхів, антиросійське повідомлення розмістив патріотичний канал.

Тобто виходить, що цих патріотичних проросійських телеграм-каналах Ходаковсковського, Сладкова, які поширювали звернення морпіхів далі, розміщується абсолютно антиросійське повідомлення, яке потім доводиться не просто спростовувати губернатору, але яке ще й вимагає офіційного спростування Міністерства оборони Росії, а наступного дня потрапляє у відеозвернення Президента України Зеленського.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :