Дослідження Intermedia: гібридна робота вже застаріла

14

Дослідження Intermedia показало, що віддалена та гібридна форми зайнятості менш ефективні порівняно з гнучкою.

Дослідження Intermedia

Багато хто вважає, що гібридна робота – це майбутнє для бізнесу та його працівників. Проте дослідження Intermedia Cloud Communications показує, що компанії, які пропонують повну гнучкість робочого місця, виграють не лише у боротьбі за таланти, а й у битві за бізнес. У цьому під гнучкістю мається на увазі варіант, у якому співробітник може сам вибрати повністю віддалений режим чи гібридну форму праці.

Опитування 300 малих і середніх підприємств вказує на те, що фірми, які запропонували гнучку роботу, побачили як вищу продуктивність праці своїх фахівців, так і кращий рівень утримання клієнтів.

Так, наприклад, останній показник зріс такий бізнес на 79%. При цьому компанії, які пропонували лише віддалену або виключно гібридну форму праці, мали гірші результати. У разі рівень утримання клієнтів зріс лише з 62% і 57%, відповідно. Крім того, при гнучкому варіанті покращилися показники продуктивності, зосередженості та душевного спокою співробітників принаймні на 59%.

Дослідження Intermedia: гнучка зайнятість впливає на утримання працівників

Як виявилося, відсутність гнучкого чи гібридного формату роботи була основною причиною відходу керівників із підприємств малого та середнього сегменту за останні 6–12 місяців. Ця обставина згадувалося у 45% випадків. Проблеми з комунікацією, низький потенціал просування та кар’єрного зростання також фігурували. Однак вони мали менший вплив.

Дослідження Intermedia показує, що гнучка форма роботи ефективніша, ніж гібридна або віддалена.  Фото: RODNAE Productions/Pexels.com

Варто зауважити, що малі та середні підприємства, зважаючи на все, «відстають від життя». Приблизно 72% компаній вважають за важливе, щоб їхні співробітники жили відносно близько до офісу. Це можна розцінювати як опір запровадження гнучких форм організації праці.

У разі жорсткої конкуренції таке позиціонування може зашкодити бізнесу. Наприклад, 85% респондентів заявили, що їхня задоволеність життям збільшилася після масового введення віддаленої або гібридної роботи.

Читайте також:  Прем'єр Нової Зеландії Джасінда Ардерн пішла у відставку

«Цей звіт підтверджує багато з того, що ми вже знаємо; віддалена та гібридна робота — це не якісь швидкоплинні примхи епохи пандемії, це сучасна архітектура робочого місця», — заявила старший віце-президент Intermedia з глобальних кадрових ресурсів Елізабет Май.

Втім, не можна не згадати, що опитування також показало і негативний бік віддаленої та гібридної роботи. Наприклад, 53% опитаних вважають, що така форма зайнятості призвела до створення менш згуртованої культури.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :