ВООЗ нарікає на небажання Китаю відверто говорити про ковід

14
Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у надзвичайно різких висловлюваннях закликав Китай до співпраці у дослідженнях коронавірусу. ВООЗ нарікає на небажання Китаю відверті: Найвищий експерт ВООЗ з Ковід 19, Марія Ван Керкхове, у коментарі у відомому американському журналі «Science» розкритикувала, наприклад, той факт, що китайські вчені протягом трьох років приховують дані за зразками вірусу з мегаполісу Ухань.

«Відсутність розкриття даних просто непростима», – пише епідеміолог, який інформує світову громадськість про ситуацію з Короною з того часу, як стало відомо про перші випадки зараження в Ухані. ВООЗ дізналася про певну генетичну інформацію з центрального китайського мегаполісу лише в середині березня цього року, після того, як вона на короткий час стала доступною в міжнародній базі даних.

Необхідні відповідні дані

За словами Ван Керкхова, ці дані дають важливі підказки про значення ринку в Ухані для первинного розповсюдження вірусу. Однак, як і раніше, необхідні аналізи крові працівників ринків живих тварин в Ухані або ферм, звідки походили тварини. Експерт ВООЗ закликала негайно надати відповідні дані щодо походження вірусу. За її словами, чим більше часу минає, тим складнішою стає дослідницька робота, яка важлива для запобігання майбутнім спалахам. “Час минає”, – попередила вона.

Раніше у березні заяви директора ФБР Крістофера Врея знову породили у США припущення про те, що джерелом коронавірусу є лабораторний казус у Китаї. Ван Керкхове наголосив, що всі гіпотези про походження вірусу залишатимуться актуальними доти, доки немає достатньої інформації. Китай, наприклад, ще не надав результатів своїх лабораторних тестів. Більше того, ВООЗ досі не має доступу до необроблених даних про перші випадки захворювання на Корону в Китаї.

Читайте також:  Парламент США припинив роботу

Масштабна кампанія з дезінформації

З самого початку пандемії Китай турбувався про те, що його звинуватить у глобальному спалаху. З того часу уряд та державні ЗМІ проводять масовану кампанію дезінформації, наголошуючи на тому, що вірус міг прийти з-за кордону, а не виник у Китаї. Суперництво зі США та дебати щодо лабораторних тез все більше політизували питання про походження вірусу. Лише 2021 року спільна слідча комісія з експертами ВООЗ змогла виїхати до Ухань. Продовження розслідування не було.

“ВООЗ продовжує закликати Китай і всі країни негайно поділитися всіма даними про походження Sars-CoV-2”, – написав Ван Керкхові. «Світ має відмовитися від гри у провину». Натомість, за його словами, він має використовувати всі дипломатичні та наукові підходи для спільної роботи, пошуку рішень та запобігання майбутнім пандеміям.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я