Десятки тисяч демонстрантів виступають проти судової реформи

20

Новий ультраправий уряд Ізраїлю хоче послабити Верховний суд за допомогою реформи. У кількох містах зараз вирують протести.

 

Ізраїль: Десятки тисяч демонстрантів виступають проти судової реформи

Десятки тисяч людей вийшли на демонстрацію проти правого уряду Біньяміна Нетаньяху в ізраїльському прибережному місті Тель-Авів у суботу ввечері. Протести переважно спрямовані проти планів міністра юстиції Ярива Левіна навмисно послабити судову систему в країні. Це була найбільша на сьогоднішній день демонстрація проти нового уряду, який був приведений до присяги наприкінці грудня. Протести також пройшли у Хайфі та Єрусалимі.

Великий мітинг у Тель-Авіві, у якому, за повідомленнями ЗМІ, взяли участь близько 80 000 людей, розпочався у центрі міста на площі перед Національним театром Хабіма. Потім демонстранти пройшли вулицями, розмахуючи синьо-білими ізраїльськими прапорами. “Демократія”, – скандували вони знову і знову. “Держава – не ваша іграшка”, – говорив один з плакатів.

Уряд Нетаньяху планує далекосяжні реформи судової системи. Більшість у парламенті зможе ухвалити закон, навіть якщо Верховний суд визнає його таким, що суперечить Основному закону. Міністр юстиції Левін також хоче змінити склад органу, який призначає суддів. Наприклад, він звинувачує Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення.

Голова Верховного суду Ізраїлю Естер Чаут у четвер у надзвичайно різкій манері промови попередила про «смертельний удар» по незалежності суддів. За її словами, внаслідок запланованих реформ демократична ідентичність країни буде повністю спотворена. Потім Левін звинуватив Чаюта у тому, що той став на бік опозиції.

Ультраправий міністр поліції Ізраїлю Ітамар Бен-Гвір оголосив про придушення демонстрантів на початку тижня.

Уряд переобраного прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху – найультраправіший уряд, який колись мав Ізраїль. Вперше в ньому представлені й украй праві політики.

Читайте також:  Справа про зґвалтування проти Трампа не припинена

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я