Ассельборн визнав помилки в оцінці Росії

21

Після російського вторгнення до Грузії у 2008 році та анексії Криму до ЄС та НАТО виникла думка: «Не може бути, щоб Росія йшла цим шляхом і зневажала міжнародне право».

 

Ассельборн визнав помилки в оцінці Росії

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн визнав західні політики припустилися помилок в оцінці Росії, її політики. «Я вважаю, що ми просто не хотіли визнати у значній частині Європи, що Росія зараз йде неправильним шляхом», – сказав він у підкасті «Wortwechsel» газети «Luxemburger Wort» (субота), маючи на увазі анексію Росією Криму навесні 2014 року . «І що цей шлях не сповільнюється, а продовжує вести до цієї варварської війни (проти України), яка потім вибухнула у лютому минулого року», – продовжив він.

Ассельборн, який обіймає свою посаду з середини 2004 року і є найтривалішим міністром закордонних справ ЄС, сказав, що в перші 15 років після вступу Путіна на посаду в 2000 році він сприймався як «людина, яка дійсно має волю до проведення реформ і досягнення реального співіснування на цьому континенті». Після російського вторгнення до Грузії у 2008 році та анексії Криму до ЄС та НАТО виникла думка: «Не може бути, щоб Росія йшла цим шляхом і зневажала міжнародне право».

“Якщо зазирнути всередину себе і озирнутися назад, то я вже зіткнувся з почуттям провини в собі”, – сказав Ассельборн. “Ви просто не могли собі уявити, що Росія без причини позбавить життя десятки тисяч людей”. Що стосується його почуття провини, він сказав: «І тоді ти запитуєш себе: чи можна було це передбачити, чи мала політика реагувати інакше, чи ми повинні були реагувати жорсткіше навіть після (Грузії) 2008 року?». Але на той час для цього не знайшлося б більшості ні в НАТО, ні в ЄС, сказав Ассельборн. Він вважає, що навіть після анексії Криму США «досі вірили, що якимось чином ми зможемо повернутися до певної нормальності».

Читайте також:  Росія не має шансів — литовський військовий інструктор

Якщо Захід зараз не надасть Україні коштів для самозахисту, “тоді України в такому вигляді більше не буде”, сказав Ассельборн. І: «Якщо Україні буде нав’язаний примусовий світ під тиском, тоді Путін переміг і тоді Путін не стоятиме на місці в Україні». Він «не впевнений, що світ із Путіним взагалі може бути укладений».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я