Чому Ілон Маск та інші уми закликають зупинити розвиток штучного інтелекту

23
Ілон Маск

Ілон Маск відомий як візіонер, винахідник, людина, яка звикла сміливо досліджувати межі непізнаного. Слабким місцем зухвалого мультимільйонера завжди вважали надмірний авантюризм. Саме тому нещодавнє попередження Ілона Маска змусило замислитися мільйони людей. Якщо про небезпеку говорить навіть такий авантюрист, як Маск, то справа виразно пахне гасом. І, що характерно, інші яскраві уми сучасності здебільшого солідарні з Ілоном!

Зловісне попередження Ілона Маска

Справа про штучний інтелект. Фантасти минулого були впевнені, що розвиток технологій рано чи пізно призведе до появи штучного інтелекту. Зрозуміло, створити повноцінний розум на основі комп’ютера сучасні фахівці ще не здатні. Але за одне тільки останнє десятиліття експерти наблизилися до цього більше, ніж за всю другу половину минулого століття!

Ілон Маск

Ще п’ять років тому програми на кшталт створеної компанією OpenAI GPT-4 здавалися б більшості з нас дивом. Сьогодні ж фірми по всьому світу активно використовують GPT у своїй роботі, паралельно вимагаючи від його творців дедалі нових і нових удосконалень. На жаль, такий підхід до справи навіть відомий авантюрист Маск вважає безвідповідальним!

Непередбачені обставини

Експертів, які створюють програми на основі штучного інтелекту, чимало бентежить швидкість, з якою розвиваються їхні дітища. Нині подібні технології вже здатні писати осмислені тексти, малювати картини і навіть цілком правдоподібно комунікувати з навколишнім світом без будь-якого людського втручання.

Ілон Маск

Раніше про небезпеки штучного інтелекту людство попереджали лише фантасти. Зараз же сполошилися навіть цілком серйозні вчені. Цілий конгломерат найяскравіших умів сучасності склав відкритий лист-попередження! Люди, які підписалися під цим маніфестом, закликають світ пригальмувати з розвитком штучного інтелекту.

Думка експертів

Серед тих, хто поставив підпис під документом, опинилися співзасновник Apple Стів Возняк, “хресний батько” всіх програм із розвитку ШІ Йошуа Бенгіо, один із перших дослідників штучного інтелекту Стів Рассел. Вчених підтримали генеральні директори корпорацій Alphabet і Microsoft.

Читайте також:  Вантажний корабель із багажем для тайконавтів причалив до китайської орбітальної станції

Ілон Маск

По-справжньому, втім, публіка сполошилася лише тоді, коли експертів підтримав Ілон Маск. Винахідник зі світовим ім’ям склав цілу промову про те, чим може загрожувати нам неконтрольований розвиток штучного інтелекту. Попередження Ілона Маска звучить відверто лякаюче!

“Ми не можемо дозволити машинам заполонити інформаційний простір брехнею і пропагандою. Автоматизація всієї роботи, включно з тією, що приносить задоволення, – помилка. Чи варто розвивати нелюдський розум, який з часом зробить нас непотрібними? Над потужними системами штучного інтелекту потрібно працювати лише тоді, коли ми будемо впевнені в контролі над усіма можливими ризиками”. Як на мене, до цих слів варто прислухатися!

Ілон Маск

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я