Чеський уряд успішно пережив вотум недовіри

28

Незадовго до другого туру виборів на пост президента Чехії було ініційовано вотум недовіри уряду. Не було жодних сюрпризів – він провалився. Це одна з причин, через яку опозиція піддається різкій критиці.

 

Чеський уряд успішно пережив вотум недовіри

Ліберально-консервативний уряд Чеської Республіки, як і очікувалося, пережив вотум недовіри у парламенті. Необхідної більшості у 101 голос для відставки кабінету міністрів явно не вистачало.

81 депутат від популістської партії ANO та ультраправої СДПН проголосував уночі проти п’ятипартійної коаліції під керівництвом прем’єр-міністра Петра Фіали. Але 102 представники народу висловили свою довіру уряду.

Маніпуляції незадовго до другого туру виборів

Голосування відбулося незадовго до другого туру виборів на пост президента Чехії 27 та 28 січня. Тому політики уряду звинуватили опозицію у зловживанні 25-годинними дебатами щодо вотуму недовіри як передвиборну вітрину. У другому турі опозиційний політик, мільярдер та засновник АНО Андрій Бабіш зустрінеться з колишнім генералом НАТО Петром Павлом.

Лідер фракції АНО Альона Шіллерова, навпаки, обґрунтувала цей демарш своєї партії такими поточними проблемами, як брак деяких ліків чи високі ціни на електроенергію. Це був другий вотум недовіри коаліції з моменту вступу уряду Фіали на посаду у грудні 2021 року.

.

Читайте також:  Зробити суднобудування сильним разом із Фінляндією

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я