Бундестаг схвалив прискорення процедур створення інфраструктури

19

Вітряні турбіни, лінії електропередач, залізниці: У майбутньому судам доведеться швидше приймати рішення щодо важливих проектів розширення відновлюваних джерел енергії та інших великих інфраструктурних проектів. Рішення про це було ухвалено Бундестагом у п’ятницю.

Мета реформи світлофорної коаліції СДПН, «зелених» та ВДП – скоротити терміни розгляду адміністративними судами проектів, віднесених до категорії особливо важливих. Ці проекти включають, зокрема, розширення залізничної мережі, а також вітроенергетичні установки, магістральні дороги, більші газопроводи та високовольтні лінії.

Співробітників суду буде звільнено з роботи

Закон передбачає, наприклад, створення спеціалізованих палат або сенатів з питань планування, а також обмеження термінів, щоб розгляд таких великих проектів більше не затягувався на роки. Персонал судів також має бути полегшений: У деяких випадках окремі судді чи невеликі палати зможуть приймати рішення у таких розглядах. Крім того, суд повинен мати можливість не брати до уваги недолік оскаржуваного адміністративного акту, якщо очевидно, що він незабаром буде усунений.

Депутат від партії зелених Лукас Беннер сказав, що новий закон має три основи: «Більше гнучкості для суден, полегшення робочого навантаження та раціоналізація процедур». Звичайно, це не той великий хіт, який вирішить усі проблеми. Але й цього ніхто не стверджував. «Якщо ми серйозно налаштовані, (…) ми повинні перевернути все каміння і врятувати потенційні можливості», – сказав Беннер. Закон був ухвалений голосами урядових фракцій СДПН, «зелених» та ВДП. Ліва парламентська група також проголосувала за. Депутати від ХДС/ХСС та AfD проголосували проти.

Бушман: «Не гайте часу на прискорення».

Федеральний міністр юстиції Марко Бушманн (СвДП) привітав це рішення: «Ми не повинні гаяти часу на прискорення», – сказав він. Новий закон – це перший добрий крок до прискорення процедур та сприяє більш швидкій модернізації країни.

Читайте також:  Хассельман визнала недоліки "зелених"

Опозиція, проте, виступила із різкою критикою. Реформа в кращому разі мала добрі наміри, але, безумовно, була проведена погано, сказав депутат від ХСС Стефан Майєр. Оскільки деякі положення є абсолютно неясними, він побоюється, що закон може навіть призвести до затримок. Сюзанна Хенніг-Вельсов (Ліва партія) вважає цілі закону правильними та добрими – але критикує, що федеральний уряд вже зараз може укомплектувати Федеральний адміністративний суд великою кількістю співробітників. Вона сказала, що ніщо не стане швидше, якщо забути про важливі коригування.

Амтор критикує «міні-реформи

Член парламенту від ХДС Філіп Амтор розкритикував уряд «світлофора» за його «міні-реформу». Він сказав, що це не заслуговує на ярлик прискореного планування. Як і кілька попередніх доповідачів, він бачить більший потенціал для прискорення процедури планування – тобто. на етапі, що передує судовому спору. “Замість того, щоб очистити хлів, повний проблем у процедурі планування, вони шукають тонку, золоту голку в копиці сіна”, – сказав Амтор. Цього замало, сказав він.

Вже деякий час усередині світлофорної коаліції йде суперечка про можливе прискорення процедури планування загалом. Наприкінці січня лідери світлофорних партій та парламентських фракцій зустрілися з канцлером Олафом Шольцем (СДПН) – без жодних результатів. Федеральний міністр транспорту Фолькер Віссінґ (СвДП) хоче, щоб дороги та мости будувалися швидше, але «зелені» категорично відкидають прискорення будівництва нових автобанів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я