Лідери політичних груп домовилися про реформи боротьби з корупцією

30

Лідери політичних груп у Європейському парламенті домовилися про реформи для покращення запобіжних заходів проти корупції після скандалу з хабарами, пов’язаного з колишнім віце-президентом Євою Кайлі.

Як оголосив парламент у середу ввечері, зобов’язання щодо звітності за зустрічі з дипломатами та представниками інтересів із країн, що не входять до ЄС, будуть продовжені. Крім того, планується запровадити заборону на певні «групи дружби», які мають контакти з третіми країнами, та посилити співпрацю з національними органами влади.

Зміцнення сумлінності за допомогою реформ

«Ці реформи – новий початок для зміцнення чесності, незалежності та підзвітності у Європейському парламенті», – прокоментувала президент парламенту Роберта Метсола. Мета – «відновити довіру до європейського процесу ухвалення рішень».

Скандал із хабарництвом грецького політика Каїлі пов’язаний із ймовірним впливом на рішення парламенту з боку Катару та Марокко. У грудні Калі та кілька інших підозрюваних було заарештовано. Вони звинувачуються в участі у злочинній організації, відмиванні грошей та корупції.

Робота над узгодженими реформами, яка ще необхідна, на думку парламенту, має розпочатися негайно, щоб вони могли набути чинності якнайшвидше. Крім того, за даними парламенту, розглядаються й інші середньострокові та довгострокові заходи щодо боротьби з корупцією.

Читайте також:  Багато британських організацій будуть змушені закритися після Brexit

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я