Близько 80 000 людей вийшли на демонстрацію у Тель-Авіві проти судової реформи

20

Десятки тисяч людей вийшли на демонстрацію проти правого уряду Біньяміна Нетаньяху в ізраїльському прибережному місті Тель-Авів у суботу ввечері.

Протести переважно спрямовані проти планів міністра юстиції Ярива Левіна навмисно послабити судову систему в країні. Це була найбільша на сьогоднішній день демонстрація проти нового уряду, який був приведений до присяги наприкінці грудня. Протести також пройшли у Хайфі та Єрусалимі.

Великий мітинг у Тель-Авіві, в якому, за повідомленнями ЗМІ, взяли участь близько 80 000 людей, розпочався під зливою в центрі міста на площі перед Національним театром Хабіма. Потім демонстранти пройшли вулицями, розмахуючи синьо-білими ізраїльськими прапорами. “Демократія”, – скандували вони знову і знову. “Держава – не ваша іграшка”, – говорив один з плакатів.

«Глибокий розкол, який розриває нашу країну».

Уряд Нетаньяху планує далекосяжні реформи судової системи. Згідно з планом, більшість у парламенті повинна мати можливість ухвалити закон, навіть якщо Верховний суд визнає його таким, що порушує Основний закон. Міністр юстиції Левін також хоче змінити склад органу, який призначає суддів. Наприклад, він звинувачує Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення.

Президент Іцхак Герцог висловив глибоке занепокоєння «глибоким розколом, який розриває нашу країну». Він підкреслив, що основи ізраїльської демократії, включаючи судову систему, є священними і повинні ретельно охоронятися. Згідно з заявою його офісу, Херцог сказав, що прагне конструктивного діалогу між двома сторонами.

Голова Верховного суду Ізраїлю Естер Чаут у четвер у надзвичайно різкій промові попередила про «смертельний удар» по незалежності суддів. За її словами, внаслідок запланованих реформ демократична ідентичність країни буде повністю спотворена. Потім Левін звинуватив Чаюта у тому, що той став на бік опозиції.

Читайте також:  Болсонару хоче повернутися до Бразилії із США

Ультраправий міністр поліції Ізраїлю Ітамар Бен-Гвір оголосив про придушення демонстрантів на початку тижня. Проте протести були переважно мирними. Поліція лише завадила кільком сотням демонстрантів перекрити автостраду у Тель-Авіві.

На думку експертів, уряд переобраного прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху – найультраправіший уряд, який колись мав Ізраїль.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я