Чому важливо тренувати пам’ять у будь-якому віці?

140

Сьогодні будь-яку інформацію можна знайти в інтернеті, зробивши кілька кліків. Це стосується не лише складних питань, а й навіть простих правил орфографії та пунктуації. Тому люди перестають користуватися пам’яттю і сподіваються на пошукову систему. Однак хороша пам’ять залишається важливим інструментом у навчанні та роботі.

Коли ми тренуємо пам’ять, у мозку формуються нові зв’язки, які підвищують нейропластичність та відновлюють пошкоджені клітини. Тобто заучуючи інформацію, ми одночасно розвиваємо мислення, уяву та концентрацію. Важливо пам’ятати, що чим частіше ми змушуємо мозок працювати, тим повільніше він піддаватиметься віковим змінам.

Як тренувати пам’ять? 5 порад для розвитку пам’яті та покращення роботи мозку

Згадуйте вчорашні події

Це тренування здатності запам’ятовувати події та речі. Потрібно згадати, чим ви займалися напередодні. Наприклад, із ким розмовляли, що читали, чи сміялися. Лише 10 пунктів, зміст яких трохи змінюватиметься щотижня. Згадуючи вчорашні події (минулий досвід), ви активізуєте префронтальну кору та багато інших ділянок мозку.

Читайте вголос

Прочитайте колонку з першої сторінки ранкової газети. Робіть це якнайшвидше і запишіть час, за який ви впоралися. Швидке свідоме читання активізує префронтальну кору і запобігає розвитку забудькуватості. Результати експериментів показують, що якщо здорова людина виконуватиме цю вправу щодня, то за місяць її пам’ять покращиться приблизно на 20%.

Спілкуйтесь

Розмовляти з кимось, працювати в колективі, відпочивати, подорожувати – подібні заняття активізують префронтальну кору та покращують роботу мозку загалом. Саме тому для збереження здоров’я мозку людині дуже важливо спілкуватись з іншими людьми.

Робіть щось руками

Готувати їжу, грати на музичному інструменті, малювати, писати, шити, займатися рукоділлям – така діяльність також активізує префронтальну кору. Однак важливо не лише працювати руками, ні про що при цьому не думаючи, а займатися свідомою діяльністю, творити щось. Саме наявність у цих заняттях мети активізує префронтальну кору. Тренуйте свій мозок, створюючи щось руками, і ви зможете зберегти ясність розуму та продовжити молодість мозку.

Читайте також:  Чи можна відмовитися від російської пенсії та отримувати лише латвійську?

Для активації мозкової діяльності спробуйте змінити руку, коли щось робите. Якщо ви – правша, почніть робити все лівою рукою. І навпаки. Мозок добре тренується, коли робить щось незвичне.

Вважайте в розумі

Коли ми вважаємо в умі, починає працювати та частина мозку, що відповідає за пам’ять та увагу. Розмножуйте цифри, які ви бачите на будинках, складайте вартість покупок, перевіряючи себе на касі. Така інформація добре тренує мозок.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я