Бербок оголосила про “відновний наступ”

50
Бербок оголосила про «відновний наступ»: Федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок хоче протиставити російській агресивній війні в Україні «відновний наступ». Зелений політик заявила про це незадовго до початку конференції з відновлення України в Лондоні, йдеться в заяві Федерального міністерства закордонних справ.

Відновлення країни є «колосальним завданням», сказала Баєрбок, додавши: «Лише 2022 року Україна втратила 29 відсотків свого валового внутрішнього продукту, інфляція досягла 27 відсотків». Більше того, сказала вона, Світовий банк очікує, що упродовж наступних десяти років вартість реконструкції перевищить 400 мільярдів доларів США (близько 366 мільйонів євро).

«Частина європейського проекту миру та процвітання».

Німеччина надає «нову масштабну гуманітарну допомогу для надання допомоги сім’ям, які найбільше постраждали від руйнувань, повеней і переміщень», сказала Баєрбок. У середньостроковій перспективі метою є допомога у фінансуванні реконструкції. У довгостроковій перспективі, за її словами, процес вступу до ЄС закладе основу для сталої та процвітаючої української економіки.

«Підтримка Німеччини є твердою, сьогодні, завтра та післязавтра. Тому що для міцного світу Україні недостатньо виграти війну – ми хочемо, щоб вона стала частиною європейського проекту миру та процвітання», – сказала міністр. Однак для того, щоб впоратися з відновленням, насамперед необхідні приватні інвестиції. Незважаючи на війну, багато німецьких компаній продовжують працювати в Україні. Берлін підтримує їх, наприклад, національними інвестиційними гарантіями.

Планується страхування військових ризиків

Великобританія, яка цього року проводить конференцію спільно з Україною, фокусується не лише на прямій допомозі, а й на заохоченні приватних інвестицій у країну. За даними британського уряду, сотні міжнародних компаній вже заявили про свій намір брати участь у відновленні України. Для того, щоб запропонувати компаніям більше гарантій, Сунак оголосив, що на конференції має бути створена основа для страхування військових ризиків, що покриваються країнами «Великої сімки».

Читайте також:  Управління захисту Конституції вказує на допомогу правим екстремістам

Однак Київ також має нести відповідальність за те, щоб краще впоратися з проблемою корупції та ефективно та цілеспрямовано використовувати засоби допомоги. Напередодні конференції державний секретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі зі своїм британським колегою Джеймсом Клеверлі закликав Київ зміцнювати демократичні інституції. Він пообіцяв підтримку з боку США та інших союзників.

Очікується, що сьогодні конференція розпочнеться з відеотрансляції виступу президента України Володимира Зеленського. Очікується, що на конференції також виступатимуть Баєрбок, голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн та інші політики. Німеччина планує провести конференцію щодо відновлення України наступного року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я