Бербок оголосила про тіснішу співпрацю з Південною Кореєю

41

Північна Корея випробовує новий тип ракети. Китай намагається розширити свій вплив у Індо-Тихоокеанському регіоні. Міністр закордонних справ Бербок запевняє Південну Корею, що зв’язки з важливими ціннісними партнерами зміцнюватимуться.

 

Бербок оголосила про тіснішу співпрацю з Південною Кореєю

Німеччина та Південна Корея домовилися про тіснішу співпрацю у зв’язку зі зростанням напруженості на Корейському півострові та більш агресивними діями Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«Південна Корея – це не лише консолідована демократія, а й один із наших найближчих партнерів із цінностей за межами Європи», – сказала міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (зелені) після зустрічі зі своєю південнокорейською колегою Пак Чжин у столиці Сеулі. Пак сказала, що у зв’язку з 140-ми роковинами німецько-корейських відносин, що відзначаються цього року, стратегічний діалог між двома країнами цього разу має особливе значення.

Бербок сказала, що Німеччина може багато чого навчитися у Південної Кореї, особливо у планах німецького уряду щодо зміцнення економічної безпеки шляхом диверсифікації ланцюжків постачання. Вона також оголосила про поглиблення тісних економічних відносин та посилення спільної боротьби з кліматичною кризою.

Напруженість у відносинах із Північною Кореєю

Стосовно напруженості на Корейському півострові Бербок сказала: «Ракетні випробування Північної Кореї, які суперечать міжнародному праву, не можуть бути виправдані нічим і становлять реальну загрозу безпеці в Тихоокеанському регіоні і, зокрема, вашій країні». Вона запевнила: «Ви можете розраховувати на те, що ми твердо стоятимемо на вашому боці як партнери». Вона додала, що не «ігноруватиме агресивну поведінку Північної Кореї та постійні порушення міжнародного права» і продовжить брати участь у моніторингу санкцій.

Пак, посилаючись на нещодавнє випробування сусідньою країною у четвер міжконтинентальної балістичної ракети з ядерним зарядом, попередила, що є загроза подальших провокацій з боку Північної Кореї. «Нам потрібна жорстка відповідь на міжнародному рівні», – закликав він. Денуклеаризація залишається метою південнокорейської політики, сказав він. Для цього також потрібна підтримка Німеччини, сказав він. Під денуклеаризацією США та Південна Корея мають на увазі роззброєння програми ядерної зброї Північної Кореї.

Читайте також:  Паус хоче єдиної основи для більшого захисту жінок

За даними уряду Німеччини, Північна Корея провела 35 серій ракетних випробувань з не менш як 60 ракетами в 2022 році, включаючи чотири випробування міжконтинентальних балістичних ракет. Північна Корея стверджує, що досягла значного прогресу в галузі ядерного стримування. У четвер було проведено успішне випробування нового типу міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) типу Хвасонгпхо-18 з твердопаливною силовою установкою. Твердопаливні ракети відрізняються особливою швидкістю розгортання.

Як у часи холодної війни: Бербок на кордоні

Одразу після прибуття до Південної Кореї Бербок ознайомилася з поточною ситуацією в демілітаризованій зоні (ДМЗ) із соціалістичною Північною Кореєю. Серед іншого вона відвідала «Блакитні казарми», де після трирічної Корейської війни було укладено угоду про припинення вогню, укладену в липні 1953 року.

Понад мільйон солдатів стоять один на одного на укріпленому зброєю кордоні на 38-й паралелі. Крім того, зараз США розмістили в Південній Кореї 28 500 солдатів. Відповідно до міжнародного права, обидві корейські держави перебувають у стані війни з моменту закінчення братовбивчої війни в 1953 році. Мирний договір так і не було укладено. Майже половина з майже 52 мільйонів жителів Південної Кореї проживає в столичному регіоні навколо Сеула, що неподалік цього кордону. Південна Корея займає десяте місце у світі за обсягом економіки та сьоме місце за обсягом експорту.

Бербок зустрілася з найвищою посадовою особою з питань зовнішньої політики у Пекіні

Вранці у столиці Китаю Пекіні відбулася зустріч Бербок із високопосадовцем із зовнішньої політики Ван І. На цій зустрічі, ймовірно, також обговорювалися спірні питання підтримки китайським урядом російської війни в Україні, ситуація навколо Тайваню та права людини в Китаї. Пізніше стало відомо, що Бербок також зустрічався із правозахисниками на задвірках візиту до Китаю. У п’ятницю міністр зустрілася з міністром закордонних справ Цінь Ганом та заступником голови КНР Хань Чженом.

Читайте також:  Київ хоче виключити Росію з ООН

Наприкінці свого дводенного інавгураційного візиту до Китаю міністр у супроводі члена правління VW China Ральфа Брандштеттера ознайомилася з роботою Центру досліджень та розробок Volkswagen. З 2013 там розробляються продукти для всіх марок VW. Крім дизайну інтер’єру та безпеки автомобілів, основна увага приділяється електронній мобільності та можливостям підключення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я