Державний переворот у Німеччині: що відомо?

47

Угруповання, що складається з колишніх військових, політиків, судді та князя планувало державний переворот у Німеччині. У справі затримано вже 52 особи.

Понад 50 людей затримала поліція у різних містах ФРН. Їх підозрюють у спробі здійснити державний переворот у Німеччині. Що відомо про цю справу зараз, повідомили в ефірі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» з Машею Майєрс та Дмитром Губіним.

Хто за цим стоїть? Ось уяви собі, у Німеччині існує якась група, яка абсолютно не при владі, група людей із мисленням, як у Путіна. У чому полягає мислення Володимира Володимировича Путіна? Воно у тому, що не визнає результатів розпаду СРСР. Йому дуже не подобається, як були нарізані республіки у Радянському Союзі. І він мріє переграти цю історію. Але він є законно обраним президентом країни із атомною бомбою в руках. У Німеччині є люди, які мислять так само і які кажуть, що ми повинні відновити країну в межах 1870 року, коли, власне, Німеччина і утворилася, які не визнають Веймарської республіки, які кажуть, що освіта ФРН, ну і в дужках НДР було абсолютно незаконно, бо нема відповідних документів.

Тобто вони збираються відкотити історію на 1870 рік. Вони зареєстрована організація вкрай права – «Громадяни рейху». Їх усі чудово знають, і вони вважаються такими чудесниками, кверденкерами (Querdenker). Є таке важливе німецьке поняття. Воно існувало досить давно, але сильно увага до нього посилилася під час локдаунів, під час пандемії, коли вони почали виходити на вулиці. Вони причетні до антивакцинаторського руху, казали, що вірус придумали, створили в лабораторіях, що маски носити – це безглуздо і так далі. І ось тоді утворилася дуже цікава річ. З’ясувалося, що люди, які альтернативно мислять, що про коронавірус, про історію, вони зближуються.

Читайте також:  На Рівненщині чоловік побив знайомого і вкрав в нього телефон: справа в поліції

І ось сьогодні вранці поліція провела обшуки у 11 землях. Брало участь у цій операції, щоби просто всі представляли масштаб, близько 3000 поліцейських. 52 людей було затримано. Але це означає, що вони зараз не на волі. 52 особи підозрюються. А у чому вони підозрюються? На хвилинку — у скоєнні державного перевороту. Тобто у плануванні, намірах здійснити державний переворот, у тому числі із збройним захопленням Рейхстагу.

Офіційна позиція всалтей така: є змова, комплот, який ставив за мету скасувати існуючу владу. До цього комплоту входили також офіцери та солдати бундесверу. Я зараз цитую Bild. Очевидно, військові таки відставні, судячи з того, що там були солдати збройних сил НДР. На чолі цієї змови, ймовірно, стояв 71-річний князь (князівський будинок у Тюрінгії) Генріх Ройсс. Також до цієї групи входила берлінська суддя Біргіт Мальзак-Вінкеманн. Рідкісний випадок, коли повністю оголошуються прізвища, але в цьому випадку вони оголошені. І ще якийсь там солдат спецназу.

Маша Майєрс: Але чи затримано кілька десятків?

Дмитро Губін: Так, а це як верхівка. Влада підозрює якусь групу, в якій імовірно входять як мінімум 52 особи, на чолі якої стоять колишній член Бундестагу від «Альтернатива для Німеччини» та берлінська суддя Мальзак-Вінкеманн, яка, до речі, одночасно претендувала на посаду міністра юстиції, що, Зрозуміло, надає пікантності ситуації. Також причетні солдати спецназу. У них є зброя, яку вилучали, і це справді величезна така поліцейська операція.

Маша Майєрс: Це якась змова божевільних, така політична клоунада? Причому вона може стати приводом для серйозної поліцейської операції, бо за формальною ознакою це є спроба державного перевороту, це спроба повалення влади тощо. Саме мене хвилює це не в сенсі реакції офіційної влади та правоохоронних органів. Мене хвилює це саме собою, ця трійця якихось дивних людей, які планують захоплення Рейхстагу. Це звучить анекдотично. Це більше схоже на те, що справді під нинішньою німецькою владою, як то кажуть, хитається крісло, чи це більше схоже на абсурдну змову, купи таких фриків, скажімо так?

Читайте також:  Закон про дотримання тарифів буде ухвалено Бундестагом до літа

Дмитро Губін: Справа в тому, що у Німеччині є традиція екстремізму. Це знамениті «червоні бригади, це лівий екстремізм 70-х років, коли реально викрадали та вбивали політиків. Є екстремізм правий, хоч він легальний, тобто «Громадян Рейху» не забороняють. Ти знаєш, що неонацистські партії в Німеччині не забороняють, як багато хто єхидно вважає, щоб їх було просто зручніше контролювати Комітету із захисту конституційного ладу. Є така принаймні версія.

Ось цей правий екстремізм, чому до цього серйозно ставляться? Тому що, наприклад, у 2016 році, якщо мені зараз пам’ять не зраджує, один із учасників цього руху «Громадяни Рейху», до нього прийшла поліція перевіряти наявність зброї. Він відкрив вогонь поліцейським. Прийшло четверо поліцейських. Одного він убив. Тобто це не жарти. А «червоні бригади» у Німеччині це взагалі що таке? Вони реально вбивали, реально підривали. І Німеччина досі пам’ятає, особливо старше покоління. Тобто тут є свої традиції екстремізму і те, що може виглядати як анекдоти, наприклад, зіткнення з поліцією там, десь у Гейдельберзі на 1 травня щороку, що стає традицією. Але такі традиції екстремізму вони, безсумнівно, існують.

Я не маю жодного уявлення про те, яке рішення винесе суд. А можливо, взагалі суд не затвердить ці затримання, вони не перетворяться на арешти, їх відправлять додому. Ми цього не знаємо.

Тому перше, коли ти читаєш, що сьогодні в Німеччині розкрито спробу державного перевороту, який зі зброєю в руках збиралися зробити «Громадяни Рейху», у тебе перша реакція — це, звісно, ​​збентеження. Прокинешся, а в тебе влада змінилася. Як це взагалі таке може бути? А потім ти починаєш розуміти, що це все лише версія. Гіпотеза дуже цікава, дуже захоплююча, дуже несподівана, яку ще потім доведеться довести. Ось що сталося, на мій погляд.

Читайте також:  Розкол у Лівій партії: Які наслідки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я