Баварія вимагає інакше ділити гроші

21

Минулого року вона виплатила понад половину фіскального вирівнювання між федеральними землями. Це має змінитись. Вже готується скарга до суду Карлсруе.

Баварія вимагає інакше ділити гроші федеральних земель

Міністр фінансів Баварії Альберт Фюракер висловився за реорганізацію фінансів федеральних земель. «Я хотів би, щоб Крістіан Лінднер скликав нову комісію з федералізму цього року, якщо це можливо», – сказав політик ХСС газеті «Welt» (понеділок), маючи на увазі федерального міністра фінансів ВДП. Баварія вимагає по-іншому ділити гроші.

«Там можна було б реорганізувати фінансові відносини між Федерацією та землями, а також зрівняти фінансові повноваження між землями». Фюракер підкреслив, що вже оголошений позов Баварії проти зрівнювання фіскальних повноважень має бути подано до Федерального конституційного суду до Карлсруе до кінця першого півріччя. За допомогою позову Вільна держава сподівається прояснити питання про те, яку частину своїх доходів вона має передавати іншим федеральним землям.

Баварія заплатила за всіх і вкрай незадоволена

Крім того, суд має уточнити, що державам-отримувачам дозволяється робити з грошима із схеми фінансового вирівнювання, сказав Фюракер. «Я був би за те, щоб вони використовували його лише для виконання обов’язкових завдань, але не для програм «хорошого настрою», таких як безкоштовні дитячі садки чи квиток за 29 євро для всіх».

Минулого року Вільна держава виплатила майже десять мільярдів євро у систему вирівнювання фіскального навантаження земель – знову ж таки набагато більше половини. Це випливає із розрахунків Міністерства фінансів Баварії. Крім зрівнювання фіскальних повноважень, Баварія також хоче подати скаргу до Карлсруе на конструкцію податку на спадщину.

Читайте також:  600 штрафів проти активістів із захисту клімату у Берліні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я