Байден звинуватив Трампа у хаосі в Афганістані

18
Адміністрація президента США Джо Байдена поклала на попередню адміністрацію при Дональді Трампі більшу частину провини через труднощі, пов’язані з виведенням американських військ з Афганістану. Фактично через свою адміністрацію Байден звинуватив Трампа в хаосі в Афганістані. «Байден був дуже обмежений у своїх рішеннях про те, як проводити виведення військ, умовами, створеними Трампом», йдеться в опублікованій доповіді різних розвідувальних служб під керівництвом Ради національної безпеки.

Теракт незадовго до виведення військ

Байден піддався різкій критиці за виведення військ наприкінці серпня 2021 року. Двома тижнями раніше таліби вторглися до столиці Кабул та захопили владу. Десятки афганців та 13 американських солдатів було вбито внаслідок теракту в аеропорту Кабула за кілька днів до остаточного виведення військ.

Доповідь звинувачує республіканця Трампа у несприятливому для США співвідношенні сил в Афганістані на момент вступу Байдена на посаду. Коли демократ Байден переїхав до Білого дому, таліби перебували у найсильнішому воєнному становищі з 2001 року, йдеться у доповіді. У той же час в Афганістані знаходилося лише 2 500 американських військовослужбовців, що менше, ніж будь-коли за цей період. Причиною цього стала угода, укладена Трампом із талібами у лютому 2020 року.

Угода передбачала, що США виведуть усіх солдатів з Афганістану до травня 2021 року. В обмін на це таліби більше не нападатимуть на американські підрозділи. В результаті присутність США була значно скорочена, йдеться у повідомленні.

Байден під тиском часу

Однак президент не отримав від свого попередника жодних планів щодо остаточного висновку або евакуації громадян США і афганських союзників, що залишилися. Потім Байден відсунув термін виведення військ у координації з талібами, заявив учора на прес-брифінгу в Білому домі директор з комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі.

Читайте також:  Ізраїль оголошує про рішучі дії після нападу

Однак доповідь припускає, що Байден зазнавав тиску часу під час підготовки до виведення військ. У документі цитується заява міністра оборони США Ллойда Остіна від 28 вересня 2021 року про те, що вони мали чітку інформацію про те, що таліби продовжать напади на американські війська, якщо вони не дотримуватимуться угоди. В результаті останній американський солдат залишив Афганістан 31 серпня. Виведення військ ознаменувало закінчення міжнародної військової місії в Афганістані після майже 20 років. Ця війна вважається найтривалішою історія США.

Коли останній військовий літак США злітав із аеропорту Кабула, там розгорталися драматичні сцени. Люди чіплялися за шасі літака, боячись, що їх залишать позаду і вони впадуть горілиць. Натовпи людей збиралися біля входу в аеропорт, сподіваючись, що їх вивезуть з країни. У цій ситуації 26 серпня терорист-смертник підірвав себе перед однією з вхідних воріт посеред натовпу, забравши з собою кілька людей.

Звичайна гостромовна відповідь Трампа

Трамп та інші політичні противники Байдена вчора різко критикували виклад подій у доповіді. У соціальній мережі Truth Social, що належить Трампу, колишній президент назвав свого наступника на посаді та співробітників Білого дому «ідіотами», які використали дезінформацію, щоб звинуватити його в «їхній некомпетентній капітуляції в Афганістані». Байден несе відповідальність, ніхто інший! – написав Трамп.

Голова комітету із закордонних справ Палати представників, республіканець Майкл Маккол, у письмовій заяві сказав: «Президент Байден ухвалив рішення про виведення військ і навіть призначив точну дату. Він несе відповідальність за масові помилки у плануванні та виконанні».

Кірбі сказав, що Байден несе відповідальність за військові операції США та за накази, які він віддає як президент. Але Байден продовжує вважати, що наказ про виведення військ з Афганістану був правильним, сказав Кірбі. США зараз стратегічно сильніші і можуть краще підтримувати Україну, виконувати свої зобов’язання щодо глобальної безпеки та конкурувати з Китаєм, тому що вони не залучені до наземної війни в Афганістані, сказав він. Той факт, що американським військовим вдалося безпечно вивезти з Афганістану понад 124 тисячі людей до виведення військ, вважається успіхом, сказав він.

Читайте також:  Графік підготовки бюджету на 2024 рік буде уточнено найближчим часом

Критика афганськогоуряду в той час

Драматичні події, що відбулися в Афганістані у зв’язку з виведенням військ, не можна було очікувати, наголосив Кірбі. Ні швидке захоплення влади талібами, ні стрімкі втечі президента Афганістану Ашрафа Гані не були передбачені спецслужбами. Те саме стосується й того факту, що більше 300 000 навчених і оснащених афганських солдатів і сил безпеки не боротимуться за свою країну, сказав Кірбі. США отримали запевнення у протилежному від афганської сторони.

Опублікована вчора доповідь є резюме розслідування, проведеного на замовлення уряду США після виведення військ, результати якого були представлені Конгресу, йдеться у доповіді. З виведення військ було зроблено уроки. У доповіді йдеться, що наразі пріоритетним є більш раннє виведення військ, якщо ситуація з безпекою у місці дислокації погіршується.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я