Макрон прозвітував: лідер Сі телефонує Зеленському

36
Сьогодні президент Франції Еммануель Макрон продовжив свій триденний державний візит до Китаю. Макрон прозвітував: Після його переговорів з главою держави та лідером партії Сі Цзіньпіном разом із головою Комісії ЄС Урсулою фон дер Ляйєн у Пекіні напередодні, не було жодних ознак того, що Китай відмовиться від своєї політичної підтримки Росії у конфлікті в Україні. Сі Цзіньпін лише погодився поговорити із президентом України Володимиром Зеленським.

“Було цікаво почути, як президент Сі підтвердив свою готовність поговорити (з Зеленським), якщо будуть відповідні умови та час”, – сказав пресі голова Комісії ЄС. “Я думаю, що це позитивний розвиток подій”. Сьогодні Макрон мав вирушити до південного китайського мегаполіса Гуанчжоу, де він знову зустрінеться із Сі Цзіньпіном. Як особливий жест глава держави і лідер партії влаштовує ще одну вечерю для свого французького гостя.

Поки що лише великі конференції з Путіним

З моменту російського вторгнення більше року тому Сі Цзіньпін жодного разу не розмовляв телефоном із Зеленським, але провів кілька ґрунтовних конференцій із президентом Росії Володимиром Путіним. Два тижні тому голова КНР навіть відвідав Москву. Однак Сі Цзіньпін досі ігнорував бажання українського президента поговорити з ним.

Під час своїх переговорів у Пекіні Макрон і фон дер Ляйєн закликали президента Китаю використати свій вплив на Путіна, щоб домогтися припинення війни. На Китаї лежить велика відповідальність як на постійному члені Ради Безпеки ООН, підкреслила фон дер Ляйєн. Однак після цього Сі Цзіньпін лише повторив знайомі китайські позиції, загалом висловився за переговори і знову опосередковано звернувся до російського виправдання.

Позиція Китаю у конфлікті визначається насамперед його геостратегічним суперництвом зі США та спільним фронтом із Росією проти наддержави. Під час переговорів Сі Цзіньпін неодноразово закликав європейців відмежуватися від США. «Китай завжди розглядав Європу як незалежний полюс у багатополярному світі». Голова КНР заявив, що підтримує «стратегічну автономію» Європи та сподівається, що вона продовжуватиме відносини з Китаєм «незалежно».

Читайте також:  Держслужбовці РФ можуть спілкуватися у закордонних месенджерах

Макрон стримується від критики

Під час візиту до Гуанчжоу Макрон спочатку хотів поспілкуватися зі студентами Університету Сунь Ятсена, перш ніж знову зустрітися із Сі Цзіньпіном. Французький президент – бажаний гість у Китаї, тому що, на відміну від голови Комісії ЄС, він стримується від критики Китаю та дотримується більш примирливого тону. Макрон обрав економічно сильну південну провінцію Гуандун як другу зупинку свого візиту, оскільки батько Сі Цзіньпіна, Сі Чжунсунь, обіймав там керівні посади наприкінці 1970-х – на початку 1980-х років і розпочав перші економічні реформи.

У кулуарах візиту також було підписано кілька економічних угод, зокрема з компанією Airbus. Виробник літаків хоче побудувати другу збірну лінію на своєму заводі в Тяньцзіні для забезпечення зростаючого авіаційного ринку в Китаї. Інші угоди були підписані французьким виробником поїздів Alstom та другим за величиною у світі виробником електроенергії Électricité de France EDF.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я