Байден оголосив про укладання угоди з Канадою про надання притулку

58

Байден довго не наважувався відвідати великого північного сусіда. Тепер час настав – і президент США та прем’єр-міністр Канади Трюдо сходяться у спірному питанні.

Байден оголосив про укладання угоди з Канадою про надання притулку

США та Канада домовилися про новий порядок надання притулку у зв’язку із зростанням числа мігрантів на їхньому спільному кордоні. Канада погодилася прийняти більше мігрантів, сказав президент США Джо Байден, виступаючи у канадському парламенті в Оттаві. «Водночас, США та Канада працюватимуть разом, щоб зупинити незаконне перетинання кордону».

Це перша поїздка Байдена до Канади після вступу на посаду в січні 2021 року, і під час візиту президент США та канадський лідер Джастін Трюдо наголосили на непохитній дружбі між сусідніми країнами.

Канадський уряд уже довгий час наполягає на укладенні угоди з Вашингтоном, щоб мати змогу відмовляти більшій кількості мігрантів через різке зростання кількості незаконних перетинів кордону. За даними ЗМІ, минулого року до Канади прибуло майже 40 000 людей, що є різким зростанням. В основному це люди з Центральної та Південної Америки, які їдуть до Канади із США. Закритий прикордонний перехід Роксхем Роуд на північ від Нью-Йорка став символом незаконного перетину кордону.

Байден: “Американці люблять канадців”

Існуюча угода тепер має бути оновлена, йдеться у спільній заяві двох країн. Згідно з заявою, Канада погоджується прийняти додатково 15 000 мігрантів протягом року. Подальші кроки мають стати «стримуючим фактором для нелегальної міграції на нашому спільному кордоні». Згідно з повідомленнями, це означає, що Канада може відмовляти іммігрантам у перетині кордону на Роксхем Роуд.

Байден не шкодував похвал на адресу натовського партнера під час своєї поїздки до Канади. Депутати стояли поза парламентом під час початку його промови. Байден привітав господарів Bonjour Canada і продовжив: «Сьогодні я кажу вам і всьому народу Канади, що ви завжди, завжди можете розраховувати на Сполучені Штати Америки», – сказав він. Він додав, що немає «надійнішого союзника» і «вірнішого друга», ніж Канада.

Читайте також:  Шульце в Одесі: реконструкція у розпал війни

“Американці люблять канадців, і це не перебільшення”, – сказав демократ. Ці дві країни також матимуть спільне серце через спільні цінності, які вони поділяють. При президенті-республіканці Дональді Трампі відносини між двома сусідами значно охолонули і часом мали відверто ворожий характер.

Трюдо про Байдена: «Ви – справжній друг Канади»

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо також високо оцінив глибокий зв’язок перед численними проблемами, такими як кліматична криза, наслідки пандемії, війна в Україні або все ще висока інфляція: «У цей момент наші дві нації стоять єдиним фронтом і знаходять рішення пліч-о-пліч» . Це «серйозні часи», в які спільна дружба є важливою як ніколи, сказав він. «Пан президент, ви справжній друг Канади», – сказав Трюдо, звертаючись до Байдена.

Байден та його дружина Джилл прибули до Канади у четвер увечері (за місцевим часом) та зустрілися з Трюдо за вечерею. Перша леді США також відвідала керлінговий клуб у Оттаві разом із дружиною Трюдо Софі Грегуар Трюдо. У п’ятницю на порядку денному також була урочиста вечеря.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я