Похмурий настрій: Рамадан у районі землетрусу

16

Рамадан вважається часом спілкування з сім’єю та друзями. Через шість тижнів після сильних землетрусів над постом у постраждалому регіоні нависла пелена печалі.

 

Похмурий настрій: Рамадан у районі землетрусу

У місті Адіяман, що сильно постраждав від землетрусу, починається перше порушення посту Рамадану. Сім’я Каплан збирається на підлозі свого намету у четвер увечері, вдалині чути заклик до молитви. Тихо батько Екрем роздає хліб, а мати Аслі наливає воду двом своїм дітям. Вони бурмотять молитви за тих, хто загинув під час руйнівного землетрусу 6 лютого.

Внаслідок землетрусу в Адіамані загинуло багато людей і багато хто залишився без даху над головою. За даними уряду, щонайменше 56 000 зі 120 496 будівель в однойменній провінції обрушилися або зазнали серйозних пошкоджень. Через шість тижнів місто, населення якого в 2022 році становило близько 310 000 осіб, все ще знаходиться в жалобі. Більшість із тих, хто залишився, зустрічають найсвятіший місяць ісламу у тимчасових сховищах.

Під час Рамадану правовірні мусульмани протягом місяця утримуються від їжі, пиття та куріння від світанку до заходу сонця. Рамадан вважається часом для внутрішніх роздумів, смиренності, спілкування та благодійності. Замість того, щоб бути радісним, як завжди, перше порушення посту цього року відзначено похмурим настроєм. Лише у Туреччині внаслідок землетрусів магнітудою 7,6 та 7,7 загинуло понад 50 000 людей.

Сльози замість радості при порушенні посту

«Я ніколи не могла уявити, що вступатиму до Рамадану з таким важким серцем. Я хотів би, щоб моя сестра і племінники теж були тут», – каже отець Екрем Каплан. Він не може стримати сліз. Його сестра та четверо її дітей загинули під час землетрусу. Він щодня ходить на цвинтар, поливає квіти та прибирає надгробки, каже він.

Читайте також:  Бербок та Фезер вирушили в район землетрусу в Туреччині

Загалом Рамадан в Адіямані, побожному, жвавому великому місті, починався святково за кілька днів до цього. Дружина Екрема Каплана, Аслі Каплан, пам’ятає, як перед світанком барабанщики, одягнені в стилі Османа, проносилися кварталами, щоб зібрати жителів на останню трапезу перед світанком. Наразі гуманітарні організації у місті роздають їжу нужденним. Після їжі деякі помічники вбираються клоунами та дивляться мультфільми з дітьми на задньому дворі місцевої школи.

Трохи далі 17-річний Таха Ердем п’є чай зі своєю родиною. У них також усе по-старому. Меню скромне. Таха став відомий на всю країну завдяки відео, яке він зняв, опинившись під завалами. Він був упевнений, що помре, сказав він у ньому. Його мрія – стати психологом, щоб допомагати людям, які постраждали від катастроф, сказав він агентству dpa. «Я хочу розповісти людям, що надія є завжди, навіть у найпохмуріший момент».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я