Астрономи спостерігали за вибухом наднової в 11,3 млрд світлових років від Землі

6

Міжнародна група астрономів змогла сфотографувати далеку зірку в момент її загибелі. Вони зафіксували спалах світла від наднового та простежили за його змінами. Nature.

Зірка розташована надто далеко, щоб телескоп міг розпізнати деталі. Її світові знадобилося 11,3 млрд років, щоб досягти Землі.

Але між цим об’єктом і нашою планетою знаходиться кластер Abell 370 – гігантське скупчення кількох сотень галактик. Кластер став гравітаційною лінзою, збільшивши світло зірки і дозволивши вченим розпізнати його.

Астрономи виявили кільце гравітаційно-лінзованого світла за допомогою телескопа Hubble ще 2010 року. Потім вони провели комп’ютерне моделювання та визначили його джерело.

Ретельний аналіз зображень виявив наростаюче світіння зірки, що вибухає. Воно ставало інтенсивніше протягом восьми діб.

Вчені визначили, що загибла зірка була дуже масивною – її радіус у 530 разів перевищував радіус Сонця. Після вибуху вона повільно остигала. За тиждень її температура знизилася зі 100 тисяч градусів Кельвіна до 10 тисяч.

Астрономам вдалося «зловити» зірку безпосередньо в момент вибуху, що є вкрай поодиноким випадком. Нові дані показали, як світіння зірки змінюється за короткий період і підтвердили теоретичні моделі.

Раніше вчені помітили у космосі зірку-довгожительку. Її існування не вписувалося у наукові теорії.

.

Читайте також:  Американські вчені створили штучний мозок із шизофренією

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :