Amnesty International звинуватила РФ у депортації та тортурах

59

Правозахисна організація зібрала свідоцтва щодо порушень прав людини в Україні.

 

У новій доповіді міжнародна організація Amnesty International звинуватила РФ у злочинах проти людяності. За інформацією правозахисників, російські сили проводили «фільтрацію» та депортацію мирного населення в Україні, катували та затримували цивільних осіб.

Amnesty International опублікували нову доповідь «По етапу»: незаконне переміщення Росією цивільних осіб в Україні та зловживання у процесі «фільтрації».

За інформацією звідти, Росія замішана у злочинах проти людяності. У доповіді наводяться свідчення того, як російські сили змушували людей переміщатися на підконтрольні території РФ, не даючи альтернатив.

Під час підготовки доповіді Amnesty International опитала 88 цивільних осіб з України. Більшість із них залишили свої будинки після того, як російські війська окупували райони України. Правозахисники повідомляють, що у багатьох із мирних жителів не було іншого вибору, окрім примусового переміщення до Росії.

Amnesty International звинуватила РФ у порушенні прав у процесі фільтрації

Самі собою депортація і незаконне переміщення вже є військовими злочинами. Проте особливе занепокоєння викликають фільтраційні дії російських військових та порядок їх проведення.

Учасники подій повідомили Amnesty International, що умови проходження «фільтрації» на шляху до Росії (часто вимушеного), складно було назвати людськими. Процедура перевірки тривала багато часу, до кількох днів.

У процесі евакуації РФ порушувала права людини, повідомляє AI.  На фото донечки чекають евакуації.  Фото: Drop of Light/shutterstock.com

Багато біженців годинами тримали на вулиці. Жодних прискорених коридорів для дітей та інших уразливих груп не було. Крім того, повідомляється, що багато людей, які перебували в пунктах фільтрації, захворіли на дизентерію через антисанітарні умови.

Катування та затримання – ще одна сторона «допомоги» постраждалим

Також Amnesty International взяла інтерв’ю у чотирьох осіб, які зазнали затримань, тортур і насильства. Правозахисна організація задокументувала безліч випадків арешту та утримання, зазвичай їм зазнавали чоловіки та юнаки.

Читайте також:  Війна в Україні 14 листопада

«Мене били по нозі, по іншій нозі, під коліно було дуже боляче, я
навіть знепритомнів… Мені ставили одні й самі питання — куди я ховаю пістолет, кажу: «У мене немає зброї, у мене немає пістолета», — так описує свій досвід 17-річний хлопчик з Ізюма, який затримався.

Свідчення очевидців та учасників дозволяють Amnesty International звинуватити Росію у зловживаннях та військових злочинах, а також злочинах проти людяності. До останніх у міжнародному праві належать систематичні тортури, незаконне утримання під вартою, депортація.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :