Актуальна ситуація у війні в Україні

19

Президент України Зеленський ухвалив прем’єр-міністра Канади Трюдо. У зв’язку з важкими боями на півдні країни він розповів про українські контратаки. Поточна ситуація.

 

Актуальна ситуація у війні в Україні

Поточна ситуація у війні в Україні. Президент України Володимир Зеленський після несподіваного візиту подякував прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо за нову військову допомогу з Оттави. «Особливо важливе постачання артилерійських боєприпасів», – сказав він у своєму щоденному відеозверненні. Він високо оцінив прихильність Канади до міжнародної коаліції, яка має допомогти Україні отримати західні винищувачі.

У свою чергу, Київ готовий допомогти Канаді у боротьбі з лісовими пожежами, якщо така допомога буде потрібна, сказав Зеленський. Водночас він знову закликав міжнародні організації надати допомогу та включитися у боротьбу з руйнівними повенями після руйнування греблі на півдні України на окупованій Росією території. На правому березі Дніпра, що знаходиться під контролем України, 3 тисячі людей було врятовано від повені. Однак на території, яку контролює Росія, люди не отримали реальної допомоги з Москви, сказав Зеленський.

Канада оголосила про виділення мільйонів на нову допомогу Києву

У зв’язку з руйнуванням Каховської греблі Канада виділить ще десять мільйонів канадських доларів (трохи менше семи мільйонів євро) як гуманітарну допомогу, заявив Трюдо під час свого візиту до Києва. На спільній прес-конференції з Зеленським він знову заявив про незмінну підтримку країни, яка зазнала нападу Росії. «Канада підтримує Україну, хоч би чого це коштувало, і так довго, як це буде потрібно», – сказав він. «Це важливий момент для України, але також важливий момент для всього світу».

Трюдо пообіцяв подальшу військову допомогу Україні у розмірі близько 500 мільйонів канадських доларів (трохи менше ніж 350 мільйонів євро). Він також заявив, що Канада приєднається до багатонаціональної програми підготовки українських пілотів винищувачів та технічного обслуговування основних бойових танків “Леопард”. Північноамериканська держава НАТО вже надала Києву військову допомогу на суму понад мільярд доларів з початку російської агресивної війни.

Читайте також:  Україна наполегливо намагається протистояти росіянам

Зеленський: ситуація у війні в Україні та контрнаступ

У своєму відеозверненні Зеленський лише побіжно згадав про бойові дії на півдні країни, раніше підтвердивши початок українських контратак уздовж фронту. “У рамках оборонних зусиль в Україні ведуться контратаки”, – сказав він на прес-конференції в Києві. «На якій стадії вони знаходяться, я не говоритиму докладно». Таким чином, він залишив відкритим питання про те, чи це було початком українського контрнаступу, якого очікували протягом кількох місяців.

Водночас Зеленський дезавуював висловлювання президента Росії Володимира Путіна, який напередодні заявив, що український контрнаступ почався, але Київ не досяг у цьому процесі своїх цілей. За словами Зеленського, він не повірив ні Telegram-каналам, ні Путіну, який заявив про провал наступу. Він щодня спілкувався зі своїми генералами, і вони були «у гарному настрої», сказав він. Ви можете так і сказати Путіну. Довіряти можна лише українським військовим».

Український генштаб ще не оголосив публічно про початок контрнаступу. Наступ очікувався з березня. Київ отримав від західних союзників безліч систем озброєння, включаючи німецькі бойові машини піхоти та танки Leopard. За допомогою широкомасштабного наступу українське керівництво хоче повернути території, окуповані Росією. Нещодавно надійшли повідомлення про важкі бої на півдні України.

Росія стверджує, що знищила ще чотири танки “Леопард”

Російські військові заявили, що відобразили подальше просування українських військ у Запорізькій області та на півдні Донецька, який завдав нападникам великих втрат. «Загальні втрати українських військ у зазначених районах за добу склали до 300 військовослужбовців, 9 танків, у тому числі 4 «Леопарди», та 11 бойових машин піхоти, включаючи 5 американських «Бредлі», – заявив офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков. Також було знищено французьку гаубиці «Сезар». Інформація не може бути підтверджена незалежно.

Читайте також:  32 000 колишніх ув'язнених звільнено від військової служби

За словами Конашенкова, атаки велися в районі міста Оріхів та на кордоні між Запорізькою та Донецькою областями на південь від села Велика Новосілька. “Всі атаки противника були відбиті”, – продовжив він, додавши, що дві українські похідні колони також потрапили під вогонь російської артилерії. Згодом Міністерство оборони представило фотографії знищених танків. Інформація міністерства про українські втрати у минулому часто перебільшувалася.

Що станеться у неділю

У Херсонській області продовжуються рятувальні операції у зв’язку з повінню. У деяких місцях рівень води знову знижується. Також з нетерпінням очікується можлива подальша інформація про український контрнаступ після того, як Зеленський вперше про нього заговорив.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я