Африканська делегація закликає Москву до переговорів із Києвом

14

Представники кількох африканських держав репрезентують свою мирну ініціативу в українській війні кремлівському лідерові Путіну після візиту до Києва. Перспективи успіху невеликі.

 

Африканська делегація закликає Москву до переговорів із Києвом

Представники кількох африканських держав закликали Росію до переговорів із Україною під час свого візиту до Санкт-Петербурга. «Ми хотіли б закликати вас розпочати переговори з Україною», – заявив голова Африканського союзу та президент Коморських островів Азалі Ассумані, за повідомленням агентства «Інтерфакс», на зустрічі з главою Кремля Володимиром Путіним. Згідно із заявою, лідер ПАР Сиріл Рамафоса сказав: «Ми переконані, що настав час для обох сторін розпочати переговори та покласти край цій війні».

Делегація, до якої також належать представники Єгипту, Сенегалу, Замбії, Республіки Конго та Уганди, заявила, що в рамках своєї мирної ініціативи вона розробила план із десяти пунктів. Однак після майже 16 місяців агресивної війни Росії надії на успіх вкрай малі. Перед візитом до Санкт-Петербурга делегація відвідала у п’ятницю в Києві президента України Володимира Зеленського.

Путін, який сам наказав про вторгнення до сусідньої країни 24 лютого 2022 року, вкотре звинуватив Україну в тому, що наразі не ведуться мирні переговори. Київ, зі свого боку, неодноразово давав зрозуміти, що виведення російських окупантів є умовою переговорів. Росія, однак, наполягає на визнанні російськими кількох українських територій, які анексовані в порушення міжнародного права.

Для африканських держав припинення війни – у їхніх власних інтересах

Багато африканських держав сильно страждають від війни в Україні, оскільки залежать від експорту зерна та добрив з Росії та України. Президент ПАР Рамафоса зараз зажадав усунути всі перешкоди на шляху угоди щодо зерна, яка була досягнута за міжнародного посередництва.

Читайте також:  Заворушення у Лейпцигу після вироку студентці

Росія, зі свого боку, нині особливо залежить від добрих контактів з африканськими державами у зв’язку з відходом колишніх західних партнерів. Саміт країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР) у ПАР у серпні, на який запрошений і Путін, також очікується з великим нетерпінням: оскільки Путін зараз перебуває у міжнародному розшуку за ордером на арешт за свою агресивну війну, там йому буде загрожувати арешт.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я