Щоб було прохолодніше: як і в якій позі найкраще спати у спеку

43

Вночі у будинку, а особливо у міській квартирі, може бути дуже спекотно. У такій обстановці виспатися і відновитися після довгого, сповненого тривог дня, складно. Але експерти зі сну знають секрет збереження прохолоди спекотної ночі.

Якщо на вулиці спекотно і навіть уночі не настає бажана прохолода, багато хто скаржиться на поганий сон та важке засинання. Багато хто з нас знає цей стан, коли, перш ніж заснути, доводиться довго повертатися у відчайдушній спробі охолонути і знайти ідеальне становище для сну.

Експерти зі сну поділилися з Mirror списком порад та прийомів, які допоможуть вам зберігати прохолоду спекотної ночі.

Спіть без одягу

Перше, що ви можете зробити, щоб полегшити собі засинання у спеку, – відмовитися від піжами та ковдри. Найкраще замінити ковдру тонким простирадлом, яке створює необхідний для сну затишок, але не сприятиме перегріву.

Спіть, як морська зірка

Найкраща поза для сну влітку – поза морської зірки з витягнутими руками та ногами, вона збільшує площу поверхні для випаровування поту та охолодження, що робить її ідеальним варіантом для спеки.

Також рекомендується сон на боці, оскільки він також зменшує ступінь контакту між матрацом та вашим тілом.

Ще однією популярною позицією для сну є “колода”. Поза колоди передбачає, що ви спатимете на боці, а руки та ноги лежатимуть прямо і не будуть зігнуті.

Ці пози вважаються найкращими, оскільки вони дозволяють більшій частині вашого тіла дихати свіжим повітрям під час сну.

Дотримуйтесь дистанції

Якщо у вас є партнер, можливо, варто встановити деяку відстань між вами та ним у ліжку, оскільки наявність вільного простору може покращити циркуляцію повітря.

Крім того, краще мати кожному окреме простирадло або легку ковдру, а не тулитися під одним.

Читайте також:  А ви знаєте, як користуватись ретинолом?

Спіть внизу

Тепло піднімається вгору, тому найхолодніша частина кімнати чи будинку знаходиться найближче до землі. У спекотні місяці може бути корисно спати на нижньому поверсі будинку. В умовах міської квартири розгляньте можливість перемістити матрац ближче до підлоги, використовуючи рейки або щось ще, щоб тримати його трохи піднятим, щоб повітря все ще могло циркулювати під ним.

Тримайте штори та жалюзі закритими

Тримайте жалюзі та штори весь день закритими, щоб запобігти небажаному нагріванню кімнати сонячними променями.

Не відчиняйте вікна вдень

Ніколи не відкривайте вікна в середині дня, коли температура досягає максимуму. Пізніше увечері, коли стане прохолодніше, відкрийте жалюзі та вікна, щоб забезпечити потік холодного повітря.

Заморозити мочалку

Перед сном експерти по сну радять прикладати заморожену мочалку до точок пульсу, шиї або лоба, оскільки це допоможе охолодити тіло.

Покладіть мочалку прямо в морозильну камеру на термін до однієї години і використовуйте її приблизно за 90 хвилин до сну, щоб запустити власні механізми охолодження організму та забезпечити спокійну ніч.

Використовуйте вентилятор

Вентилятор може допомогти вам зберігати прохолоду. Вентилятор на стелі може переміщати повітря більш ефективно, ніж стаціонарне, і допомагає підтримувати нижчу температуру у всьому приміщенні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я