Аеропорт Ханн хоче купити російський інвестор

15

Можливий продаж колишнього військового аеропорту США у регіоні Хунсрюк російському інвестору викликає політичне занепокоєння. Тепер інвестор розглядає інший підхід, ніж передбачалося раніше.

 

Аеропорт Ханн хоче купити російський інвестор

У ситуації з продажу збанкрутілого аеропорту Ханн NR Holding AG російського мажоритарного акціонера Віктора Харитоніна розглядає можливість отримання частки в розмірі менше 25%. «Це означатиме, що частка NR Holding AG буде нижчою за блокуючу меншість, і вона не матиме права вето чи впливу на оперативне управління», – повідомили Deutsche Presse-Agentur у компанії, що володіє Нюрбургрінгом.

Інтерес фармацевтичного підприємця Харитоніна до аеропорту в Хунсрюку має виключно фінансовий, а не стратегічний характер. «77% акцій компанії-покупця, що залишилися, повинні належати інвесторам у Німеччині – які саме, поки уточнюється», – йдеться в заяві.

Аеропорт Ханн: Відлуння війни в Україні

За часів агресивної війни Росії проти України план Харитоніну викликав величезний резонанс. Міністр фінансів Гессена Міхаель Бодденберг (ХДС), наприклад, сказав: «В даний час ви не повинні і не можете вести справи з російськими олігархами». Земля Гессен, як і раніше, володіє 17,5% аеропорту в землі Рейнланд-Пфальц.

Збори кредиторів Hahn нещодавно ще не дали зелене світло на продаж компанії NR Holding AG. Проте вона наголошує: «Віктор Харитонін не є олігархом. Він не впливає на російську політику». За його словами, уявлення про те, що бізнесмен близький до Кремля є хибним.

«Безумовно, він має контакти з російською владою, міністерствами та Кремлем. Але й тут контакти членів рад директорів провідних німецьких компаній із урядом Німеччини не є чимось незвичайним. Він є незалежним та чинним на міжнародному рівні фармацевтичним підприємцем з численними компаніями та багатьма тисячами співробітників, за яких він несе відповідальність», – йдеться далі. Застереження щодо Харитоніну в Німеччині мають дискримінаційний характер. Більше того, він не включений до жодного списку санкцій по всьому світу.

Читайте також:  AfD у Тюрингії набирає 34% і випереджає інші партії

Компанія, яка володіє легендарною гоночною трасою Нюрбургрінг у регіоні Ейфель, пояснює: «Як уже повідомив нам адміністратор банкрутства аеропорту Ханн, покупець та продавець спільно вирішили передати цю справу на розгляд до Федерального міністерства економіки та технологій.

Хабек вивчив це питання

Глава міністерства Роберт Хабек (зелені) підтвердив проведення експертизи відповідно до Закону про зовнішню торгівлю та платежі. Питання полягає в тому, чи аеропорт Ханн з його рідкісним дозволом на нічні польоти є частиною критичної інфраструктури, і чи не поставить його продаж під загрозу громадську безпеку та порядок.

NR Holding AG зазначає, що річна кількість пасажирів і тонн вантажів, що обробляються в аеропорту Ханн, нижче за поріг, з якого аеропорт офіційно класифікується як критична інфраструктура. «Проте, з міркувань прозорості, компанія-закупник прола цю перевірку».

Холдингова компанія запевняє, що зацікавлена ​​у надійному продовженні польотів Hahn. Ми прагнемо взяти під свою відповідальність близько 430 співробітників аеропорту. І ми також хочемо зробити абсолютно необхідні та подальші інвестиції в аеропорт», – продовжив він.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я