Бербок обговорить у Фінляндії та Швеції їх вступ до НАТО

21

Фінляндія та Швеція хочуть вступити до НАТО, Туреччина перешкоджає. Саме цьому буде присвячено візит міністра закордонних справ Бербок до двох країн. А також постачання зброї в Україну.

 

Бербок обговорить у Фінляндії та Швеції їх вступ до НАТО

Міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (зелені) цього понеділка вирушила з дводенним візитом до Фінляндії та Швеції. Головними темами, ймовірно, стануть заплановане прийняття обох країн до НАТО, а також допомога Україні, яка зазнає нападу з боку Росії. У столиці Фінляндії Гельсінкі заплановано зустріч із міністром закордонних справ Пеккою Хаавісто, а також відвідування підземного об’єкта цивільної оборони. У вівторок візит продовжиться до столиці Швеції Стокгольма. Бербок обговорить із політиками країн їх вступ до НАТО.

Під враженням від агресивної війни Росії проти України Фінляндія та Швеція подали спільну заявку на вступ до НАТО у травні 2022 року. Приєднання має бути ратифіковано всіма 30 членами оборонного альянсу. 28 вже зробили це, тільки Угорщина та Туреччина ще не зробили цього.

Туреччина у блокувальному положенні

Заперечень Угорщини не очікується, але Туреччина вже давно блокує північне розширення НАТО. Вона обґрунтовує свою позицію насамперед тим, що Швеція не вживає достатніх заходів проти терористичних організацій. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган має на увазі насамперед заборонену Курдську робітничу партію РПК.

Переговори також можуть стосуватись запланованого постачання Україні бойових танків Leopard 2. Ці танки є і у Швеції, і у Фінляндії. Уряд Німеччини все ще шукає союзників, які готові їх поставити. У неділю прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін повідомила радіо Суомі, що її уряд ще не ухвалив рішення щодо цього питання. Вона дала зрозуміти, що з огляду на протяжність фінсько-російського кордону це питання є складним. Швеція також ще не ухвалила рішення про постачання бойових танків.

Читайте також:  "Президенте Байден, у вас є ключ"

Крістерссон про винищувачів: «Досить складне балансування»

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон не відкидає можливості того, що його країна в якийсь момент поставить Україні винищувачі. Однак наразі це питання не є актуальним для Швеції, сказав він минулого тижня. Напружену безпекову ситуацію необхідно враховувати в той час, коли Швеція подала заявку на вступ до НАТО, але ще не є його членом. “Всі знають, що це досить складне балансування”.

У понеділок прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відвідає Крістерсона у Стокгольмі. Польща підтримує постачання винищувачів до України, але зробить це лише разом із союзниками по НАТО.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я