Вищі комітети ХДС обговорюють виключення Маассена з партії

15
Ханс-Георг Маассен

Сьогодні керівництво партії ХДС/ХСС має розібратися з Гансом-Георгом Маассеном: Екс-захиснику конституції загрожує процедура вилучення з партії. Але суперечка ще далека від завершення.

Вищі комітети ХДС обговорюють виключення Маассена з партії

У понеділок вищі органи ХДС обговорять можливу процедуру виключення з партії колишнього голови Бюро із захисту конституції Ганса-Георга Маассена. На засіданнях, які заплановані наступного дня після повторних виборів до Палати представників Берліна, спочатку президія, а згодом федеральний виконавчий комітет займуться цим питанням. Лідер партії Фрідріх Мерц також проведе прес-конференцію опівдні – разом із головним кандидатом від Берліна Каєм Вегнером.

Очікується, що виконавчий комітет ухвалить рішення щодо процедури виключення з партії після того, як Маассен проігнорував прохання виконавчого комітету добровільно скласти свої повноваження до 5 лютого. «У нашій партії немає місця його заявам і вираженим у них ідеям», – йшлося у тексті резолюції. Проте процедура видворення вважається складною, а вимоги до неї високі.

Маассен називає застосування «по суті марним

У заяві керівництву ХДС Маассен відкинув усі звинувачення у поведінці, яка завдає шкоди партії. Він пропонує керівництву партії утриматися від «непотрібної по суті заяви про виключення з партії». Натомість він може, наприклад, винести попередження у рамках процедури партійного ордера. Він заявив про незаконність того, що найвищі органи ХДС досі не заслухали його. Проте його лист у стилі юридичної записки на ім’я генерального секретаря ХДС Маріо Чая навряд чи змінить думку керівництва партії.

«Політична мета наклепницької кампанії проти мене та процедури виключення з партії, очевидно, полягає у створенні «брандмауера» у ХДС проти всіх тих, хто не хоче підтримувати ліво-зелений курс керівництва партії», – йдеться у документі. Маассен назвав «абсурдним» звинувачення керівництва партії у тому, що він використав висловлювання з середовища антисемітів та теоретиків змови.

Читайте також:  Добріндт застерігає від передчасного обговорення кандидатури канцлера

Маасен безуспішно балотувався як прямий кандидат від ХДС в окрузі в Тюрінгії на федеральних виборах 2021 року. Він не займає жодних посад у партії. З кінця січня він є федеральним головою архіконсервативної партії Werte-Union, яка вважається близькою до ХДС, але не є офіційним об’єднанням партії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я