9 звичок, які шкодять нашій продуктивності

17

Окремо вони можуть здатися незначними, але у сумі сильно впливають на продуктивність. І більшість із них зводиться до вибору між негайним задоволенням та довгостроковою користю.

Портал Lifehacker радить: якщо ви не хочете, щоб страждала ваша продуктивність, настав час перестати:

Сидіти в інтернеті

Щоб зосередитись і повністю поринути у якусь справу, у нас йде в середньому 15 хвилин. Якщо ми відволікаємось від роботи на те, щоб почитати новини, зайти в соцмережі або переглянути відео, нам доведеться знову 15 хвилин налаштовуватися. Чим частіше ми так відволікаємося, тим більше страждає на продуктивність.

Прагнення перфекціонізму

Багато хто впадає у ступор, коли потрібно почати щось, вважаючи, що їхня ідея чи робота не дотягує до ідеалу. Але як можна створити щось, якщо ніколи не починати та не давати своїм ідеям можливість оформитись? Як сказала письменниця Джоді Піколт: «Погано написану сторінку можна відредагувати, але порожню — ні».

Ходити на наради

Наради поглинають масу робочого часу, тому наскільки можна намагайтеся від нього відмовитися. Якщо обговорюється щось дійсно важливе, заздалегідь попередьте всіх, що дотримуватиметеся призначеного графіка. Коли є чіткий тимчасовий ліміт, всім легше зосередитись.

Відповідати на листи, як тільки вони приходять

Не дозволяйте електронною поштою постійно вас відволікати. Перевіряйте поштову скриньку в один і той же час, а для листів від найважливіших клієнтів налаштуйте повідомлення. Можете також налаштувати автовідповідач, який повідомлятиме, у який час ви зможете перевірити пошту та відповісти на лист.

Дрімати вранці

Сон ділиться на кілька циклів, останній з яких готує нас до того, щоб ми були бадьорими та активними після пробудження. Тому ми іноді прокидаємося раніше будильника.

Читайте також:  Брак ліків в аптеках – чи є можливості вирішити проблему?

Але якщо ми вирішуємо подрімати і знову засинаємо, то втрачаємо це відчуття бадьорості і прокидаємося втомленими та загальмованими. Цей стан може тривати кілька годин. Так що хоч би яким невиспали ви відчували себе після дзвінка будильника, змусіть себе встати з ліжка, якщо хочете, щоб ранок пройшов продуктивно.

Братися за кілька справ одночасно

Дослідники зі Стенфордського університету виявили, що людям, які беруться за кілька справ одночасно, важче зосередитись чи згадати щось порівняно з тими, хто зайнятий лише однією справою.

Коли ми намагаємося робити дві справи одночасно, мозок просто не може обидва виконати однаково якісно. Навіть ті, хто був упевнений, що багатозадачність допомагає їм долати справи швидше, за підсумками тесту відстали від тих, хто виконував справи послідовно.

Відкладати складні справи

Ми маємо обмежену кількість психічної енергії. Коли ми її витрачаємо, наша здатність приймати рішення та продуктивність різко знижуються. Це називається втомою від прийняття рішень.

Відкладаючи до вечора складні справи, які вас лякають, ви залишаєте їх на той момент, коли у вас найменше сил із ними впоратися. Так що намагайтеся закінчити з ними з ранку, поки ваш мозок ще свіжий і бадьорий.

Користуватись електронними пристроями перед сном

Синє світло впливає на якість сну та настрій. Потрапляючи на сітківку ока, він гальмує вироблення гормону мелатоніну, що викликає сон, і допомагає почуватися бадьоріше. Вранці у сонячному світлі високий вміст такого синього світла, а в другій половині дня його стає менше. В організмі знову виробляється мелатонін, і нас починає хилити до сну.

Увечері мозок особливо чутливий до синього світла. А більшість пристроїв, якими ми користуємося — ноутбуки, планшети, смартфони — випромінюють його. В результаті ми довго не можемо заснути, та й якість сну страждає. Так що намагайтеся не користуватися електронними пристроями перед тим, як лягати спати.

Читайте також:  IKEA показує, як облаштувати безпечну для дітей кухню

Є багато солодкого

Глюкоза допомагає нам, коли потрібно зосередитись. Якщо її рівень у крові надто низький, ми стаємо млявими і втомленими, важко концентруємося. За даними досліджень, щоб відчути себе краще, нам вистачить 25 г глюкози. Отримати їх можна з багатьох продуктів, різниця тільки в тому, скільки триватиме ефект.

Солодощі, газування та інші продукти із цукром дають почуття бадьорості приблизно на 20 хвилин. А от якщо з’їсти вівсянку, бурий рис або ще щось зі складними вуглеводами, енергія буде вивільнятися повільно, тоді ми залишимося довше активними.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я