Що в жодному разі не можна робити при нежиті? Який колір виділення з носа найнебезпечніший? Поради фармацевта

294

Кожному доводилося якось почути від лікаря питання, якого кольору у нас виділення з носа, які ми називаємо соплями. Це зовсім не порожнє питання, тому що кожен колір має своє значення і може зрозуміти, як далі діяти і швидше одужати. Якого кольору можуть бути виділення з носа, про що вони свідчать і як ефективно зменшити нежить та його симптоми, пояснюють оториноларинголог Veselības centrs 4 Вікторія Шилиня та фармацевт Euroaptieka Зане Мелберга.

“Нежить зараз є актуальною проблемою, типовою для зимового сезону, тому що через холодну та мінливу погоду починають активніше циркулювати різні віруси. На їх поширення впливають і інші фактори, наприклад, люди зараз більше часу проводять у приміщеннях – на роботі, вдома, в супермаркетах і на різних заходах Ці приміщення не завжди достатньо провітрюються, крім того, багато людей схильні виходити з дому, навіть якщо не дуже добре почуваються і у них є симптоми застуди, у тому числі нежить. уникнути їх, тому скарги пацієнтів на нежить можуть звучати частіше, – пояснює оториноларинголог Veselības centrs 4 Вікторія Шилиня.

Чому утворюються виділення з носа?

Ніс забезпечує зігрівання, зволоження, очищення повітря, що вдихається людиною, і захист глибоких дихальних шляхів від вірусів, бактерій, а також різного бруду, наприклад, пилу або вовни свійських тварин. У носовій порожнині є війчастий епітелій, покритий секретом або слизом, який постійно виділяється і допомагає нейтралізувати патогени. Реснитчастий епітелій здійснює рух у напрямку носоглотки і переміщає секрет до краю глотки. Якщо людина не має нежиті, то відчути виділення практично неможливо, оскільки вони несвідомо проковтуються. У свою чергу, якщо пацієнт, наприклад, застудився або у нього алергія, то виділення з носа бувають сильнішими і частіше. Вони також стають більш рідкими, тому що їх завдання – розчинити та допомогти виведенню з носа небажаних мікроорганізмів або пилку, щоб вони не проникли углиб дихальних шляхів.

Читайте також:  Анальні тріщини

Що означає колір виділень при нежиті?

Якщо людина здорова, то виділення з носа будуть прозорими, і вони зазвичай непомітні.

У разі нежитю, викликаного алергією або вірусами, прозорих виділень стає значно більше, вони практично течуть з носа, а самі виділення прозорі, водянисті, пізніше вони можуть стати густішими, слизовими.

У наступній фазі нежиті утворюються білуваті та білі виділення. Якщо нежить не супроводжується іншими симптомами застуди, наприклад, головним болем або підвищеною температурою, це може вказувати на те, що нежить скоро пройде і виділення незабаром знову стануть прозорими. Зазвичай у подібних випадках консультація лікаря не потрібна, якщо нежить не триває більше 7 днів і не викликає додаткових скарг, наприклад, болю в області обличчя або тиск на верхні зуби або головний біль.

Жовті виділення вказують на те, що організм бореться з інфекцією або ж вона прогресує. У таких випадках соплі бувають густими, у носі можуть утворюватися скоринки. З’являється тверда кірка, що викликає дискомфорт у носі і утруднює дихання. Якщо жовтий слиз з’являється регулярно з однієї або обох ніздрів і самопочуття не покращується, людині потрібно звернутися до лікаря.

Зелений колір соплів – одна з ознак, що свідчать про можливе виникнення гнійного запалення. Подібно до жовтих виділень, зелені також бувають густими. При цьому нежить можуть доповнювати такі симптоми як тиск у ділянці чола, скронь, ясен та зубів, головний біль, підвищена температура та біль у горлі. У разі необхідно звернутися до лікаря.

Рожеві, з червоними прожилками або коричневі виділення можуть утворитися під час вірусів, коли капіляри слизової оболонки носа стають крихкими, особливо тоді, коли людина намагається прочистити ніс, наприклад, висморкатися. Якщо сякати занадто сильно, судини можуть луснути – в результаті в невеликій кількості виділяється кров, що фарбує соплі у світло-рожевий або коричневий колір. Це може бути пов’язане також із неправильним доглядом за носом. Коли під час застуди утворюються густі виділення, слизова оболонка носа стає сухою та утворюються скоринки, які люди схильні колупати чи чіпати. Таким чином, чутливе місце травмується і виникає невелика кровотеча, що забарвлює виділення з носа. Освіта сухості зараз сприяє і опалення. У цей час людям треба вживати більше рідини для зволоження дихальних шляхів. У таких випадках необхідно подбати про зволоження слизової носа.

Читайте також:  Все про мандарини: скільки і де зберігати, і чому не слід викидати шкірку

Якщо все ж таки рожеві та коричневі виділення продовжать виділятися і після одужання, то необхідно проконсультуватися з лікарем.

Чорні соплі зустрічаються найрідше. Зазвичай це не пов’язано з хворобою, оскільки найчастіше спостерігаються у людей, які працюють у тих місцях, де брудно та повітря наповнене пилом, наприклад, на виробничих підприємствах. Пил домішується до виділень, у результаті утворюються чорні соплі. У разі необхідно регулярно чистити ніс, наприклад, промиваючи його щоразу після робочого дня. У поодиноких випадках чорні соплі можуть бути викликані хронічним грибковим запаленням носових пазух, але в таких випадках діагноз та лікування визначає лікар.

Поради фармацевта Зане Мелберги з лікування нежитю:

 • Щоб очистити, полегшити дихання та звільнити ніс від виділень, його рекомендується промивати за допомогою засобу на базі солоної води. Солоний розчин допомагає розрідженню слизу, і висморкати ніс легше. Це особливо рекомендується робити при густій ​​консистенції нежиті.
 • Полоскання носа рекомендується проводити один-два рази на день – вранці та ввечері. Коли нежить почне проходити, полоскати ніс можна буде двічі-тричі на тиждень.
 • Якщо ніс закладено, рекомендується використовувати аерозолі або краплі, до складу яких входить активна речовина ксилометазолін, що звужує кровоносні судини носа та зменшує набряк. Слід пам’ятати, що користуватися цими засобами можна не довше 5 днів, дотримуючись інструкції щодо використання та вказівки лікаря чи фармацевта. Прибрати набряк можна також за допомогою аерозолю, до складу якого входить сольовий розчин.
 • Для зволоження слизової носа як при нежиті, так і в профілактичних цілях, коли людина проводить час у приміщеннях, треба використовувати зволожуючі засоби, у складі яких є гіалуронова кислота, масло обліпихи або оливкова.
 • Для носа та його слизової рекомендується використовувати призначені для них гелі, до складу яких входить екстракт сосни, що утворюють зволожуючий захисний шар та захищають від навколишнього середовища – вірусів, бактерій та бруду.
 • Для полегшення дихання та забезпечення оптимальної функції дихальних шляхів можна використовувати харчові добавки, у складі яких є екстракт соснової кори або первоцвіту весняного.
 • Для зменшення симптомів захворювань дихальних шляхів, у тому числі нежиті, можна виконувати парові інгаляції за допомогою інгалятора. Це допоможе отримати лікарські речовини та зволожити дихальні шляхи. З приводу вибору та використання найбільш відповідного медичного пристрою рекомендується проконсультуватися з фармацевтом.
Читайте також:  Чи піддаються кішки дресируванні?

Що не можна робити при нежиті:

 • Не кладіть часник у ніздрю чи ніздрі – це може призвести до ще сильнішого подразнення слизової носа, а також викликати її опік та заподіяти біль.
 • Не грійте ніс, щоки та зону під очима за допомогою гарячого яйця або вареної картоплі. Це може призвести до посилення набряку та погіршити виведення секрету з носових пазух.
 • Сморкатися треба обережно, висмоктуючи ніздрі по черзі – почніть з однієї, потім перейдіть до другої. Таким чином буде менший тиск у самому носі, в голові та вухах.
 • Не висмоктуйте ніс відразу після застосування засобу. Дозвольте засобу зробити свою дію і виморкайте ніс приблизно через 5-10 хвилин.
 • Не використовуйте спеціальні засоби частіше, ніж зазначено в інструкції із застосування. З приводу правильного використання коштів проконсультуйтеся з фармацевтом.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я