Що робити при землетрусі: прості правила, які варто знати Потужний землетрус у Туреччині та Сирії з численними жертвами (6 лютого 2023 року)

322

На щастя для нас, Латвія знаходиться в зоні низької сейсмічної активності, тому трагедія, що сталася днями Туреччини та Сирії, у наших широтах малоймовірна. Тим не менш, і для нас не буде зайвим знати, як діяти при землетрусі.

6 лютого Західну Азію вразило потужне природне лихо. За останніми даними, землетрус у Туреччині та Сирії потужністю 7,8 балів вже забрав життя більше десяти тисяч осіб, і це число може бути не остаточним. Десятки тисяч людей отримали поранення або втратили вдома, пише УНІАН.

Що робити при землетрусі – корисна пам’ятка

Якщо про землетрус попередили заздалегідь – варто взяти із собою запас їжі та медикаментів на перший час (наприклад, тривожну валізку), вимкнути газ та нагрівальні прилади, та залишити будинок. На вулиці варто триматися подалі від будівель, ліній електропередач. Прямуйте в широкий сквер, на спортивний майданчик або будь-яку ділянку без будівель і дерев.

Проте передбачити землетрус заздалегідь вдається дуже рідко. Найчастіше така подія відбувається без попередження, і треба діяти швидко. Дії під час землетрусу залежать від того, де ви зараз знаходитесь.

Що робити при землетрусі у приміщенні

Якщо ви знаходитесь на верхніх поверхах будівлі, під час землетрусу відкрийте двері та встаньте у дверний отвір. Це найміцніше і найбезпечніше місце в квартирі. Бажано щоб двері знаходилися подалі від вікна та важких меблів. Також можна залізти під стіл чи під ліжко. Голову прикрийте руками.

Як тільки поштовхи припиняться – вийдіть із будинку на вулицю. Спускатися обов’язково потрібно звичайними або пожежними сходами – в жодному разі не користуйтеся ліфтом.

Якщо землетрус застав вас нас на нижніх поверхах, відразу покиньте будинок і йдіть на вулицю. Прихопіть з собою тривожну валізку, якщо вона є під рукою.

Читайте також:  Дострокові вибори у Туреччині 14 травня

Не поспішайте повертатися додому одразу після землетрусу. Протягом кількох хвилин можливі повторні поштовхи. Крім того, в будинку може статися витік газу.

Що робити під час землетрусу на вулиці

Якщо ви знаходитесь посеред міської забудови – встаньте у дверний отвір найближчої будівлі, щоб уберегтися від уламків. В інших випадках шукайте відкрите місце без будівель та дерев – майданчик, сквер, широкий газон тощо. Відійдіть подалі від будівель та ліній електропередач.

Що робити при землетрусі в машині

По можливості машину краще припаркувати на відкритому місці подалі від будівель. Зупиніть транспорт і не залишайте машину – тут досить безпечно. Можна нахилитися на сидінні і прикрити голову руками. Залишайтеся в транспорті, доки поштовхи не припиняться.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я