Китайські генномодифіковані діти ведуть звичайне життя

33

Хе Цзянькуй стверджує, що за допомогою генних ножиць Crispr/Cas9 маніпулював генетичним матеріалом дітей таким чином, що вони захищені від зараження ВІЛ. Інші дослідники сумніваються у цьому.

 

Передбачувані перші у світі генномодифіковані діти ведуть «нормальне, мирне та спокійне життя» через чотири роки після свого народження, за словами китайського дослідника Хе Цзянькуй. Генномодифіковані діти просто живуть – про це скандальний учений сказав у розмові з гонконзькою газетою South China Morning Post, яка його цитує.

Генетичний матеріал дітей підрівняли генетичними ножицями

Хе Цзянькуй оголосив про народження дівчаток-близнюків Лулу та Нани у листопаді 2018 року. На той час дослідниця також заявила, що інша жінка вагітна генетично модифікованою дитиною. За його словами, ця дитина народилася пізніше. Дослідник стверджував, що за допомогою генних ножиць Crispr/Cas9 він маніпулював генетичним матеріалом дітей таким чином, що діти захищені від зараження ВІЛ.

Його дії викликали велике обурення серед експертів та громадськості. Хе Цзянькуй був засуджений у Китаї до трьох років ув’язнення, повідомила газета South China Morning Post. Та вийшов. Згідно зі звітом, він уже керує новою лабораторією у Пекіні, де досліджує доступні методи лікування рідкісних генетичних захворювань. Його довгострокове бачення полягає у тому, «щоб кожен із нас був вільний від спадкових захворювань», – цитує газета його слова.

На питання, чи турбується він про майбутнє дітей, Хе Цзянькуй відповів, що має такі ж очікування і занепокоєння про майбутнє своїх дітей, як і в будь-якого батька. Він та його команда пообіцяли батькам, що продовжуватимуть стежити за здоров’ям дітей. Вони також намагалися отримати приватне страхування. Але жодна страхова компанія не захотіла втручатися. Наразі вони планують створити благодійний фонд для збору коштів.

Читайте також:  Хунта М'янми оголосила амністію

Генномодифіковані діти: Сумніви та критика

Після публікації інші дослідники дедалі більше сумнівалися у висновках китайського вченого. Експерти дійшли висновку, що Хе Цзянькуй своїми діями порушив численні етичні та наукові норми. Більше того, маніпуляції, які мали захистити немовлят від зараження ВІЛ, ймовірно, не мали бажаного успіху.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я