Обмеження США на чіпи можуть послабити амбіції Китаю

18

США заборонили продавати чипи Китаю без ліцензії

Обмеження США на чіпи можуть послабити амбіції Китаю

Аналітики вважають, що прагнення китайського лідера Сі Цзіньпіна «виграти битву» в галузі основних технологій та зміцнити позиції Китаю як технологічної наддержави може бути серйозно підірвано. Обмеження США на чіпи можуть послабити амбіції Китаю.

7 жовтня адміністрація Байдена оприлюднила великий набір заходів експортного контролю, які забороняють китайським компаніям купувати передові чіпи та обладнання для їхнього виробництва без ліцензії.

Правило також обмежує можливість «осіб США», включаючи американських громадян чи власників грін-карт, надавати підтримку «розробці чи виробництву» чіпів на певних виробничих підприємствах у Китаї.

Обмеження США на чіпи можуть послабити амбіції Китаю: думка аналітиків

“Дії США є серйозною загрозою технологічним амбіціям Китаю”, – заявили Марк Вільямс і Цзичунь Хуанг, аналітики Capital Economics, у нещодавньому дослідному звіті.

Аналітики зазначили, що глобальна напівпровідникова промисловість «майже повністю» залежить від Сполучених Штатів та країн, пов’язаних із ними, щодо проектування мікросхем, інструментів для їх виготовлення та виробництва.

«Без них, — кажуть аналітики, — китайські фірми втратять доступ не лише до передових чіпів, а й до технологій та ресурсів, які згодом могли дозволити вітчизняним виробникам чіпів піднятися сходами та конкурувати на передньому краї». Вони додали: «США відрізали щаблі».

Чому чіпи такі важливі

Чіпи життєво важливі для всього: від смартфонів та безпілотних автомобілів до передових обчислень та виробництва зброї. Офіційні особи США говорили про цей крок як міру захисту інтересів національної безпеки.

Обмеження США на чіпи можуть послабити амбіції Китаю: пристрої потрібні для будь-яких технологій.  Фото: Gorodenkoff/shutterstock.com

Це також пов’язано з тим, що Сполучені Штати прагнуть зміцнити свої внутрішні можливості з виробництва чіпів за рахунок великих інвестицій, після того, як брак чіпів на початку пандемії висвітлила залежність країни від імпорту з-за кордону.

Читайте також:  У наступнику Twitter X з'явилися голосові та відеодзвінки

Артур Донг, професор Школи бізнесу Макдонаф Джорджтаунського університету, назвав нещодавні санкції США безпрецедентними в наш час.

Раніше уряд США заборонив продаж певних технічних продуктів певним китайським компаніям, таким як Huawei. Це також вимагає від деяких великих американських фірм з виробництва чіпів припинити постачання в Китай.

Але останній крок набагато ширший і значніший. Він не тільки забороняє експорт до Китаю передових чіпів, вироблених у будь-якій точці світу за американськими технологіями, а й блокує експорт інструментів, які використовуються для їх виготовлення.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я