Симпатична та розумна колега страждає на небезпечну хворобу, але ніхто про це навіть не підозрює

26

Дуже часто оточуючі нічого не знають або навіть не підозрюють про розлад харчової поведінки у ближніх, у тому числі вже стали серйозними і небезпечними для здоров’я. В інтерв’ю порталу Rus.jauns.lv Анна Балоде, керівник ресурсного центру та асоціації розладів харчової поведінки Būt brīvai, розповіла, що часто молоді, чуйні, розумні, чуйні та добросерді жінки звертаються до них за допомогою з розладами харчової поведінки, про які невідомо .

За допомогою у подоланні розладів харчової поведінки часто звертаються люди, зовнішній вигляд та поведінка яких на перший погляд не свідчать про серйозні проблеми зі здоров’ям. “Зазвичай люди з розладами харчової поведінки звертаються до фахівців, коли це вже починає заважати нормальному життю. Ще одним яскраво вираженим фактором є вкрай висока незадоволеність собою, вкрай висока самокритичність, що нерідко супроводжується депресією. У людей дуже низька самооцінка. Вони думають: “Який я поганий!” Зазвичай це добре одягнені, красиві, розумні, чуйні жінки. Зовні вони всім здаються дуже сильними жінками. Вони дуже здібні, вони можуть багато. Але в глибині душі вони дуже нещасні. , – каже Ганна Балоді.

Я просто хочу бути вільним!

“Вони хотіли б жити вільно, але почуваються в пастці своєї деструктивної поведінки. Вони кажуть: “Я просто хочу бути вільною!” Але при цьому у них панічний страх набрати вагу. сильним почуттям самотності”, – продовжує фахівець.

Хоча зовні ці люди можуть бути дуже симпатичними, розумними та добре одягненими, насправді вони можуть сидіти одні у своїх будинках. Часто такі люди ізолюють себе від інших, особливо якщо наближається захід або вечірка, на якій планується їда. “Ці люди замкнуті і залишаються наодинці зі своєю проблемою, про яку не можуть говорити з іншими”.

Читайте також:  Любителі гарячого супу в небезпеці – і ось чому

Що я знову наробила?

Люди із розладами харчової поведінки характеризуються деструктивною поведінкою. Вони можуть нічого не їсти весь день або дуже мало, але коли вони приходять додому після роботи, то їдять дуже багато.

І анорексія, і булімія, і компульсивні розлади харчової поведінки характеризуються тим, що людина не їсть або їсть дуже мало протягом дня. Це може ставитись і до опасистих жінок – з боку людей здається, що вони багато їдять. Фактично вони можуть прийти на роботу всього з одним яблуком, яйцем, бутербродом з авокадо або маленьким йогуртом. Вони різко обмежують себе протягом дня, а ввечері зриваються. Потім вони їдять все поспіль і не відчувають відчуття ситості.

Усі розлади харчової поведінки характеризуються непереборним почуттям провини: “Що знову наробила?!” Тоді люди обіцяють собі: “Завтра я зберуся. Завтра все буде гаразд”.

Це психічне захворювання

Балоді також звернула увагу на те, що в суспільстві часто існує неправильне уявлення про хворих на анорексію, що ці люди мають величезну силу волі. “Потрібна така сила волі, щоб не їсти цілий день!” Насправді дівчинці дуже хочеться їсти, але вона боїться набрати вагу.

“Вона з’їдає шматочок, усі думають, що вона нічого особливого не з’їла, але вона відчуває кожен шматочок десь у тілі. Психологічно це важко переносити. Є відчуття провини”, – пояснює Ганна Балоде.

Люди із розладами харчової поведінки мають спотворене мислення. “Це психічне захворювання. Навколишнім складно зрозуміти: справа не в тому, що вона не їсть, тому що хоче бути схожою на супермодель! Вона просто не може перетравлювати їжу психологічно, боїться набрати вагу. Допамін (гормон щастя) виробляється в дуже високій концентрації як при відмові від їжі, і при переїданні”.

Читайте також:  Типові помилки водіїв після ДТП: інструкція, як діяти правильно

Як ти ще можеш бігати?

“Часто ці недоїдають і худі дівчата здаються такими енергійними! Всі кажуть: “Ти зараз звалишся! Як ти все ще можеш бігати й тренуватися?” якщо людина не їсть протягом дуже довгого часу. Іноді люди непритомніють на робочому місці, їх доводиться госпіталізувати. Так було і зі мною”, — розповіла Балоді.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я