Скільки готівки можна покласти на свій рахунок за місяць?

28

Скільки готівки можна самому собі покласти на рахунок — чи ця сума має якісь обмеження?

Про це портал Mammamuntetiem.lv поцікавився у Служби державних доходів (СГД, VID).

Як зазначають у відділі суспільних відносин СГД, нормативні акти не обмежують внесення готівки та їх зняття зі свого банківського рахунку.

У зв’язку з цим внесені або вилучені готівка з банківського рахунку не вважаються угодою з готівкою. Відповідно – їх декларувати не треба.

Інакше буває, якщо гроші зараховує родич, друг чи знайомий!

Якщо того, хто перераховує гроші з його одержувачем пов’язує шлюб або спорідненість до третього ступеня у розумінні Цивільного закону (батьки, бабусі та дідусі, діти, онуки, брати, сестри, дядьки, тітки, діти братів та сестер) та гроші перераховуються в рамках одного домашнього господарства та на утримання цього домашнього господарства (наприклад, батьки перераховують гроші своїм дітям, батькам чи бабусям та дідусям), за економічною суттю не утворюється дохід, тому ця сума не обкладається прибутковим податком із населення.

Тобто своїм близьким, з ким ми живемо разом і перебуваємо в родинному чи шлюбному (офіційному), гроші можемо перерахувати без побоювань. Інакше справи з чоловіком, з яким не укладено шлюб — там діє обмеження.

Скільки можна одержати грошей від знайомих, друзів?

Загалом з кожної людини, з якою одержувача грошей не пов’язує шлюб або спорідненість до третього ступеня у розумінні Цивільного закону, не оподатковуються отримані перерахування до 1425 євро протягом року.

Читайте також:  Чи можна гуляти територією з написом "Приватна власність" і що за це загрожує?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я