Як визначити найотруйнішу змію в Латвії? І що робити, якщо вас вкусили?

34

У латвійських лісах уже почалася чорнична пора, а зрідка крізь мох пробиваються лисички. Дитяча клінічна університетська лікарня нагадує про необхідність бути пильними в лісі, тому що поряд з кліщами у ягідних та грибних місцях часто можна зустріти найотруйнішу змію Латвії – гадюку.

Гадюка любить тепло, тому найчастіше зустрічається у сухих, сонячних місцях, соснових лісах, болотах, нагромадженнях каміння, деревних купах, стежках тощо.

Найчастіше змії кусають людей за ноги, але рідше за руки. Тому будьте пильні та обережні, коли йдете до лісу.

Також влітку рекомендується носити довгі штани та закрите взуття. Перш ніж нахилитися за грибом або ягодою – переконайтеся, що поблизу не причаїлася змія, яка може захистити себе укусом, якщо відчує небезпеку.

Як розпізнати гадюку?

Відносно невелика змія, чия довжина разом з хвостом зазвичай не перевищує 65 см. Забарвлення надзвичайно мінлива – основне тло може бути сірим, жовтувато-коричневим, бурим або червонуватим з мідним відтінком. У більшості особин на спині вздовж хребта розвинений контрастний зигзагоподібний малюнок.

Влітку іноді гріється на сонці. Мешкає на вирубках та лісах, зарослих травою і чагарником, на болотах, у лісах, де росте верес. Активна вдень, але полює у сутінках.

Змія не агресивна і при наближенні людини намагається використовувати своє камуфльоване забарвлення настільки, наскільки це можливо, або заповзти. Тільки у разі несподіваної появи людини або при провокації з її боку вона може спробувати її вкусити. Така обережна поведінка пояснюється тим, що їй потрібно багато енергії для відтворення отрути в умовах мінливих температур.

Укус небезпечний для людей і тварин, проте вкрай рідко призводить до смерті.

Що робити, якщо вас вкусили?

Якщо ви не впевнені, яка змія вас вкусила, припускайте найгірше і дійте за фактом:

  • Діяти треба швидко. Відразу дзвоніть у швидку допомогу 112;
  • Покладіть потерпілого, постарайтеся заспокоїти його;
  • Намагайтеся не рухатися і не дозволяйте постраждалому торкатися до укушеної частини тіла, щоб запобігти швидкому поширенню отрути;
  • Не дозволяйте потерпілому охолоджуватися – надягніть на нього теплий сухий одяг або фольговану ковдру, захистіть потерпілого від довкілля;
  • Якщо можливо, давайте постраждалому воду дрібними ковтками;
  • До місця укусу можна прикласти щось прохолодне, щоб зняти свербіж і звузити кровоносні судини у місці укусу.
Читайте також:  Як у Латвії запитати довідку про (не)судимість людини?

Що не слід робити?

  • Не накладайте джгут на місце укусу;
  • Не намагайтеся висмоктати отруту ротом;
  • Не ріжте і не намагайтеся припекти місце укусу.

Як повідомляв Rus.jauns.lv, 15 червня в центрі Риги біля Еспланади було помічено змію. На кадрах видно, як змія переміщається тротуаром біля парку, недалеко від зупинок громадського транспорту, до дороги на Брівібас. Про те, як змія з’явилася на вулиці, не повідомляється.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я