Реформа екстреної допомоги у Німеччині: що скоро зміниться

9

Федеральний міністр охорони здоров'я Карл Лаутербах хоче полегшити навантаження на відділення невідкладної допомоги. З цією метою міністерство запланувало деякі зміни.

Планується реформа екстреної допомоги у Німеччині. Організації лікарів та медперсонал уже багато років скаржаться на переповненість відділень невідкладної допомоги.

Тому Федеральне міністерство охорони здоров'я на чолі із Карлом Лаутербахом (СДПН) планує комплексну реформу системи невідкладної допомоги.

Реформа екстреної допомоги у Німеччині: плануються комплексні заходи

Це стосується, зокрема, й викликів служб екстреної допомоги. У майбутньому центри управління за номером 112 та Асоціація лікарів обов'язкового медичного страхування за номером 116117 будуть об'єднані в одну мережу. Це означає, що будь-хто, хто зателефонує по одному з двох номерів, завжди повинен швидко отримати необхідну підтримку.

Якщо симптоми легкі, дзвінок за номером 112 може призвести до візиту до лікаря. Однак у разі надзвичайної ситуації слід викликати швидку допомогу за номером 116 117.

Інтегровані центри невідкладної допомоги (ІНЗ) також плануються у лікарнях, як видно з ключових положень міністерства. На кожні 400 000 мешканців у безпосередній близькості повинні припадати: центр невідкладної допомоги та амбулаторна практика невідкладної допомоги.

Планується реформа екстреної допомоги у Німеччині.  Фото: RDNE Stock project/pexels.com

«У разі надзвичайної ситуації пацієнтів слід лікувати там, де вони можуть отримати найшвидшу та найкращу допомогу. Це не обов'язково має бути лікарня. У багатьох випадках невідкладна допомога має набагато більше сенсу», – сказав Лаутербах. Плануються також центри екстреної допомоги для дітей та молоді.

Згідно з модельним розрахунком Національної асоціації фондів обов'язкового медичного страхування, у Німеччині необхідно близько 730 інтегрованих центрів невідкладної допомоги. Тут пацієнти мають не лише отримувати необхідні їм у короткостроковій перспективі ліки.

Також має бути запропоновано зустрічі для подальшого лікування. Будь-хто, хто має серйозні проблеми в майбутньому, повинен буде звернутися до центру невідкладної допомоги. Там вирішуватиметься наступний крок.

Читайте також:  Мезотерапія обличчя

Очікується, що багато відбудеться і у сфері телемедицини. Електронний рецепт, який видається у цифровому вигляді в кабінеті лікаря, існує вже з початку року. Такий рецепт також можна виписати за телефоном або відеодзвінком, якщо лікарі не вважають відвідування кабінету чи клініки необхідним. Це стосується й електронних лікарняних листів.

Телемедична допомога має бути доступна пацієнтам цілодобово. «Це позбавляє пацієнтів від непотрібних поїздок і запобігає тривалому очікуванню у відділеннях невідкладної допомоги та кабінетах лікарів», – пояснив Лаутербах. У майбутньому лікарняний лист слід видавати під час відвідувань на дому, а також у центрах невідкладної допомоги.

І коли має розпочатися реформа? Пацієнтам доведеться ще трохи потерпіти, оскільки у відділеннях невідкладної допомоги буде менше вільних місць. Запланований закон має набути чинності з початку 2025 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я