Країни ЄС вимагають посилити межі

23

Вісім країн ЄС закликали Брюссель значно посилити межі блоку, щоб «запобігти новій масштабній міграційній кризі», йдеться в листі, з яким ознайомилося агентство AFP напередодні ключового саміту.

 

Країни ЄС вимагають посилити кордони для запобігання «міграційній кризі». Загальний тон щодо міграції посилився в Європі з 2015–2016 років, коли вона прийняла понад мільйон прохачів притулку, більшість із яких були сирійцями, які рятувалися від війни у ​​своїй країні.

Країни ЄС вимагають посилити кордони для запобігання «міграційній кризі»

Австрія, Данія, Естонія, Греція, Латвія, Литва, Мальта та Словаччина надіслали в понеділок листа голові Комісії ЄС Урсулі фон дер Ляйєн та голові Ради ЄС Шарлю Мішелю.

Вони заявили, що «настав час» для «всеосяжного європейського підходу до всіх відповідних міграційних напрямів» для боротьби з нелегальною міграцією.

У листі міститься заклик до «додаткової фінансової підтримки» у рамках існуючого бюджету для посилення «відповідних оперативних та технічних заходів для ефективного прикордонного контролю».

У ньому також міститься заклик «значно збільшити оперативність повернення громадян третіх країн» та укласти нові партнерства та угоди про безпечне перебування у третіх країнах.

Деякі держави-члени стикаються з «рівнями прибуття та звернень, які еквівалентні або перевищують ті, що спостерігалися під час міграційної кризи у 2015 та 2016 роках», – йдеться у листі.

Наприкінці січня єврокомісар із внутрішніх справ Ільва Йоханссон заявила, що вона впевнена в тому, що реформу системи надання притулку, що обговорюється з вересня 2020 року, буде ухвалено до європейських виборів у 2024 році.

ЄС виділив 6 млрд євро на захист своїх кордонів на період 2021-2027 років

Декілька країн, включаючи Австрію, закликали ЄС виділити кошти на зміцнення загороджень уздовж зовнішніх кордонів блоку, щоб зменшити потік прохачів притулку.

Читайте також:  Скоро знову переходитимемо на літній час, але чи допомагає переведення годинника знизити споживання енергії?

Але комісія досі виявляла небажання, заявляючи, що «будівництво стін та колючого дроту» не є відповідним рішенням.

Минулого місяця голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн заявила, що в першій половині цього року країни-члени ЄС можуть підписатися під пілотною схемою прискорення процедур перевірки та надання притулку мігрантам, які мають на це право, та «негайного повернення» тих, хто не відповідає вимог.

Фон дер Ляйєн заявила, що вона хоче, щоб ЄС склав список «безпечних країн походження», і щоб блок посилив прикордонний контроль на середземноморському та західно-балканському маршрутах, якими мігранти потрапляють до Європи.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я