61% громадян засудили Айвангера

15

Мовчазна більшість має «повернути демократію»: Хуберт Айвангер викликав багато критики цією пропозицією. Тепер опитування показало, що думає про нього більшість населення.

 

61% громадян засудили Айвангера

Лідер «Вільних виборців» Хуберт Айвангер критикує більшість жителів Баварії за його неоднозначні висловлювання на мітингу в Ердінгу. 61% громадян засудили Айвангера: про це свідчить нове опитування, проведене на замовлення Sat.1 Bayern та Antenne Bayern: 61% респондентів засудили заяву Айвангера про те, що «мовчазна більшість має повернути демократію». 31%, з іншого боку, не схотіли однозначно засудити цю заяву.

В опитуванні інституту GMS, опублікованому у вівторок, 43% прихильників «Вільних виборців» також дистанціювалися від цієї пропозиції, а 49% – ні. Схвалення було вищим лише серед прихильників AfD (59 %).

Вражає те, що, згідно з опитуванням, за три місяці до земельних виборів 8 жовтня в Баварії зростає невдоволення не лише федеральним урядом, а й урядом землі Баварія. Схвалення прем’єр-міністра Маркуса Зьодера (ХСС) також падає.

Невдоволення роботою федерального уряду досягло нового історичного максимуму

Невдоволення роботою федерального уряду досягло нового історичного максимуму – 73%, і лише 23% висловили задоволення. Згідно з опитуванням, 66% незадоволені канцлером Олафом Шольцем (СДПН) і лише 30% задоволені.

Задоволеність урядом землі також знизилося до 47% – на 6% порівняно з опитуванням, проведеним у травні/червні. 48% (плюс 4%) дуже чи скоріше не задоволені роботою уряду землі.

45% не вважають лідера ХСС добрим главою уряду

І: Тільки 51% вважає Зедера добрим прем’єр-міністром – це найнижчий показник за останні роки. 45% не вважають лідера ХСС добрим главою уряду.

Однак явна більшість, як і раніше, хоче, щоб уряд очолювався ХСС, або самостійно (29 %), або з партнером по коаліції (36 %). Коаліційний уряд інших партій без участі ХСС хочуть 27%.

Читайте також:  Баварія та ХСС подали позов проти закону про вибори

Якби вибори у землях відбулися у неділю, ХСС та «Вільні виборці» могли б продовжити свою коаліцію. Однак у недільному опитуванні ХСС – на відміну від попередніх опитувань – більше не набирає понад 40% (мінус 1%). З іншого боку, «Зелені» з 15%, «Вільні виборці» з 12% та AfD з 13% набрали по одному процентному пункту порівняно з попереднім опитуванням. СДПН становить 9% (мінус 1%). СвДП залишається на рівні всього 4%, тому їй досі побоюється за повторне входження до баварського парламенту.

Тим часом лідер земельної групи ХСС Олександр Добриндт дистанціювався від спірної пропозиції Айвангера. «Ця пропозиція, сформульована дипломатично, не тільки нерозумна, а й небезпечна», – сказав Добріндт в інтерв’ю газеті «Майне-Ехо» (вівторок). «Ніхто не має повертати демократію у Німеччині. Має намір створення такого враження підштовхує людей і тільки підживлює конспірологічні наративи».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я