5 ознак якісного вина – поради непрофесіоналам

43

Келих вина скрасить будь-яку вечірку або святковий вечір. Не обов’язково розумітися на вині, щоб вибрати якісний напій у магазині. Достатньо знати лише кілька ключових моментів.

Щоб не викинути гроші на вітер і не купити неякісний напій, портал УНІАН радить звернути увагу на кілька ознак купівлі.

Вид вина

Якщо ви не можете визначитися, яке вино вам подобається більше або яке більше підійде на свято – подумайте про те, які страви будуть на столі. До м’яса підходить червоне вино, а до риби та морепродуктів – біле. Якщо ж невідомо, які на столі будуть страви – вибирайте універсальні ігристі сухі або сухі рожеві вина.

Колір вина

Якщо пляшка для вина прозора, перед покупкою можна оцінити колір напою. Пам’ятайте правило – білі вина з віком темніють, а червоні – світлішають. Якщо однорічне червоне вино має бурий колір – краще повернути його на полицю. Також напій не повинен бути каламутним та мати осад.

Вік вина

Червоне вино краще брати віком щонайменше 1-3 років. Чим довше витримується червоне вино, тим багатшим стає його смак. Молоде червоне вино дуже терпке, що подобається не всім.

Біле вино навпаки має бути молодим (не старше 2 років), інакше його смак буде надто різким. Білі вина великої витримки можуть бути смачними лише у елітному сегменті.

Вміст цукру

Найтерпкішим вважається сухе вино із вмістом цукру приблизно до 4 г/л. Але такий напій сподобається не всім. Середні за солодощами вина містять 5-18 г цукру на літр (напівсухе вино) і 18-45 г цукру на літр (напівсолодке вино). У десертних вин вміст цукру становить 100 г/л і більше – вони сподобаються ласунам.

Читайте також:  Як прикрасити будинок та відкритий простір на Ліго: радить дизайнер інтер'єру

Пробка та етикетка

Етикетка на пляшці повинна бути рівною і гладкою, без подряпин та патьоків вина. Це свідчить, що напій правильно зберігали.

Що стосується пробки, то для молодого вина віком до 2 років підходить гвинтова пробка. Біле вино завжди краще брати із гвинтовою пробкою. Вона не дає вину старіти та захищає вино від затхлості. А ще таке вино найпростіше відкрити. Якщо вино має вік 3 роки і більше, йому підходить пробка з натуральних матеріалів. Вона “старить” напій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я