Угода зі США про обмін ув’язненими

28

За інформацією з Тегерана, обмін ув’язненими зі США може бути неминучим. Чи потрібне іранському уряду зближення, щоб розрядити економічну кризу?

Міністр закордонних справ Ірану: угода зі США про обмін ув’язненими

Іран досяг угоди зі США про обмін ув’язненими, за словами міністра закордонних справ Хусейна Амірабдоллахіана. “Що стосується обміну ув’язненими, ми досягли угоди зі США в останні кілька днів”, – сказав міністр у неділю, згідно з повідомленням державного інформаційного агентства Isna.

Якщо «все піде добре», обмін відбудеться у найближчі кілька днів, сказав він. Дві країни ворогували протягом десятиліть. Уряд США спочатку не дав жодних коментарів.

Іран неодноразово ув’язнював іноземців за звинуваченням у шпигунстві або інших порушеннях національної безпеки. Правозахисники критикують ці судові процеси, які часто проходять за зачиненими дверима, як несправедливі. Ісламську Республіку також звинувачують у тому, що вона тримає іноземців у заручниках. Обмін ув’язненими також може призвести до поновлення переговорів щодо ядерної програми Ірану, які вже кілька місяців перебувають у безвиході. Ірану потрібна угода, щоб покласти край економічній кризі.

Серед найвідоміших ув’язнених в Ірані – бізнесмен Сіамак Намасі, який має обидва громадянства. Ця 51-річна людина була ув’язнена разом зі своїм батьком у 2015 році, а потім засуджена до десяти років позбавлення волі за шпигунство. Багера Намасі було звільнено у 2022 році за угодою зі США. Проте його син досі перебуває у сумнозвісній в’язниці Евін у столиці Тегерані.

Читайте також:  Ми часто розходилися у думках

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я